פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.

• לידת בת זוג זרה עלויות ועל מי

אח שלי חי מזה מספר שנים עם פליפנית שהיתה עובדת זרה ולהם בת משותפת . מעברה בפיליפינים יש בן...

הודעה חדשה
    ג גילה 17:15, 26 במרץ 2017
    17:15, 26 במרץ 2017
  • ילדים של עובדים זרים

שלום יש לאבא שלי עובד זר. לעובד ולבת זוגו יש כבר 3 ילדים קטנים. השאלה שלי היא כיצד ניתן...

• מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

שלום רב, אנסה לענות לפי המידע שסופק אבל חסרים פרטים רבים על מנת לתת תשובה מלאה. אם בת הזוג ישראלית אז בוודאי שאפשר לקבל מעמד חוקי עבור האבא והילדים. אם בת הזוג לא ישרא לתשובה המלאה...

א א 15:19, 6 במרץ 2017
    15:19, 6 במרץ 2017
  • אזרחות/תושבות לילד בגיר

שלום לבת זוגי (עובדת זרה בעבר שהתאזרחה) יש ילדה בגירה (מעל 20) שאותה אנו מבקשים להביא ארצה גם...

שלום רב, אנו לא עוסקים בדיני משפחה, אבל ככל הידוע לי אין אפשרות לאימוץ מעל גיל 18, כמו כן היות והילדה כבר בגירה מעל גיל 18 אין אפשרות שהיא תהיה כאן תחת חסות האם, אלא יכו לתשובה המלאה...

a a 15:08, 6 במרץ 2017
    15:08, 6 במרץ 2017
  • קבלת מעמד תושב קבע או אזרחות לאישה גרושה לא יהודייה שילדיה אזרחים

שלום. אני אזרחית ישראל, חייה בארץ כבר 15 שנה, שירתתי בצה"ל. הורים שלי גרושים, אבא יהודי...

שלום, הנוהל שמסדיר את הנושא, נוהל הורה קשיש ובודד, שמספרו 5.2.0033, קובע שהאם צריכה להיות בת 62 על מנת להיות זכאית להסדרת מעמד בישראל, וצריך גם להוכיח שאין לה ילדים נוס לתשובה המלאה...

א אנסטסיה 18:25, 12 בפברואר 2017
    18:25, 12 בפברואר 2017
  • שינוי בן זוג של תיירת אשר הייתה באמצע ההליך המדורג

שלום רב, אני ישראלי ויוצא עם מישהי שהייתה באמצע ההליך המדורג עם בן זוג ישראלי אחר. (בשלוש שנים...

בוקר טוב אביב, כעיקרון לאחר סיום הקשר, משרד הפנים דורש יציאה של בת הזוג הזרה מישראל. אם היא מתחילה קשר זוגי עם בן זוג ישראלי חדש, היא תצטרך להתחיל את ההליך מההתחלה. שים ל לתשובה המלאה...

א אביב 01:17, 29 בינואר 2017
    01:17, 29 בינואר 2017
  • אני יהודיה ויש לי ילד בן 14.כבר 4 שנים גרה איתי בארץ.ילד לא יהודי האם יש מצב שהוא יקבל מעמד לישראל?

שלום מיילין, איזה מעמד יש לילד כרגע? על פני ונראה כי אם הילד הוא הבן הביולוגי שלך ורשום ככזה בתעודת הלידה, והאבא לא מתנגד למגורים של הילד בישראל, אז הבן רשאי לקבל מעמד בי לתשובה המלאה...

מ מיילין 23:12, 22 בינואר 2017
    23:12, 22 בינואר 2017
  • רישום תינוק לאב תייר

אנו נשואים ומצפים לתינוק באפריל 2017, נמצאים בתהליך הסדרת מעמד האב שאינו ישראלי (אני אזרחית...

שלום רב, הילד הוא אזרח ישראלי מכוח לידה, זאת על פי חוק האזרחות כי אימו היא אזרחית ישראל. השאלה האם האבא יירשם כאבי היילוד תלויה ברישום בבית החולים והחלטה של פקידי משרד הפ לתשובה המלאה...

מ ב מאיה ברק 13:57, 12 בינואר 2017
    13:57, 12 בינואר 2017
  • זוגיות עם תושבת רוסיה

בוקר טוב. לפני כשלושה חודשים הכרתי תושבת רוסיה דרך אתר הכרויות. לאחר התכתבויות ושיחות שהתגברו...

שלום רב, הדרישה של משרד הפנים כי כניסה של אזרחית זרה אשר באה לישראל במטרה לחיות יחד עם בן הזוג הישראלי, היא כי הישראלי יזמין את חברותו / אשתו לישראל מראש. במקרה ואין אפשר לתשובה המלאה...

א אבי 09:01, 4 בינואר 2017
    09:01, 4 בינואר 2017
  • הזמנת אזרח זר לארץ לאחר שאנחנו בקשר

איך אני מזמינה מישהו שהכרתי בחו"ל ואיתו אני בקשר בשנים האחרונות? אני רוצה שיבוא לגור איתי...

• מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

שלום מיכל, נשמח לסייע לכם בהליך פתיחת תיק חיים משותפים מול משרד הפנים, אפשר לפתוח תיק גם ללא נישואים, אבל חשוב להקפיד על השגת כל המסמכים הנדרשים ועבודה מסודרת מול משרד הפ לתשובה המלאה...

מ מיכל 10:16, 18 בדצמבר 2016
    10:16, 18 בדצמבר 2016
  • כמה זמן לוקח להסדיר מעמד תושבת אוקראינה?

פגשתי בחורה מאוקראינה. מעוניין לגיירה ולהעלותה ארצה. מה התהליך כולל ומה משכו?

• מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

שלום רב, צריך להפריד בין הליך הגיור להליך אזרחות. ראשית עליה להעבור הליך התאזרחות באמצעות נישואין הליך זה וארך כ- 4 וחצי שנים או הליך חים משותפים שאורך כ- 7 שנים. במהלך לתשובה המלאה...

י יניב 14:28, 22 באוקטובר 2016
    14:28, 22 באוקטובר 2016
  • שהות בישראל כתייר בזמן הגשת ערר על ההחלטה

הגשתי בקשה להארכת ויזה מסוג ב2. הבקשה סורבה וצויין כי יש לעזוב את ישראל בתאריך מסויים (כפי...

שלום רב, במצב שבו הערר הפנימי חורג מתקופת האשרה, אם מדובר בזמן סביר של מספר שבועות הדבר לא ייחשב בדרך כלל שכשהות קודמת בלתי חוקית. אוללם הדבר תלוי בשיקול הדעת של משרד הפנ לתשובה המלאה...

ת תומר 23:30, 13 באוקטובר 2016
    23:30, 13 באוקטובר 2016
  • מס' דרכון אוקראיני משתנה כל כמה שנים

אבי הכיר עובדת זרה מאוקראינה שנמצאת פה כבר 15 שנה, ב2005 היה לה מספר דרכון X וב2016 מספר דרכון...

שלום רב, כן כנראה הדרכון הישן הסתיים והיא הוציאה דרכון עם מספר חדש.

ח חסוי 01:04, 27 באוגוסט 2016
    01:04, 27 באוגוסט 2016
  • חיים משותפים עם בת זוג זרה

הנחה מארנונה על סמך מבחן הכנסות מתבסס על 2 פרמטרים: מספר נפשות והכנסה ממוצעת . באותה שנה שהתה...

שלום רב, ככל שאני מבין את השאלה, לא קבלתי הנחה מארנונה מאחר ובת הזוג לא קבלה מעמד ארעי ולכן היא אינה מוכרת כתושבת ישראל בהתאם לחוק ולכן אינך זכאי להנחה מהארנונה.

צ צבי 17:12, 24 באוגוסט 2016
    17:12, 24 באוגוסט 2016
  • שימוע ע"י פקיד של רשות ההגירה

שלום רב, אני ואשתי נישאנו בנישואים אזרחיים בקפריסין בפברואר 2011, ומייד התחלנו בהליך מול משרד...

ה הרי 15:05, 4 באוגוסט 2016
    15:05, 4 באוגוסט 2016
  • מרוקאי תושב ישראל מבקש אזרחות ישראלית

שלום רב אני תושב קבע בישראל, מחזיק באזרחות מרוקו, האם יש כפל אזרחויות, מרוקאי וישראלי, או אני...

שלום רב, בהתאם לחוק האזרחות עליך לוותר את על אזרחות זרה בכדי לקבל אזרחות ישראלית, אלא אם כן אתה עומד בתנאי הפטור לויתור על אזרחות זרה כמו שירות בצבא וכדומה.

א אדם 16:32, 29 ביולי 2016
    16:32, 29 ביולי 2016
  • ביקור חברה המתגוררת באוקראינה

שלום. חברה שלי אזרחית אוקראינה. אנחנו מתכוונים להתחיל חיים משותפים בעוד כחצי שנה. הייתי רוצה...

שלום רב, כל עוד לא הגשת בקשה להסדרת מעמדה היא יכולה לבקר כתיירת בישראל, בכדי לצמצם את את האפשרות שלא יאשרו לה כניסה תמסור לה מכתב לפיו אתה מזמין אותה לביקור אצלך כחברה ו לתשובה המלאה...

ל לאון 12:05, 19 ביולי 2016
    12:05, 19 ביולי 2016
  • שינוי ויזה של עובדת זרה שנמצאת בקשר רומנטי עם ישראלי

אזרח ישראלי התחיל בקשר רומנטי עם אישה שהיא עובדת זרה שנמצאת בארץ עם ויזת עבודה. העובדת רוצה...

שלום רב, בני הזוג צריכים להגיש בקשה להסדרת מעמד בהתאם לנוהל משרד הפנים, עד לאישור הבקשה במשך מספר חודשים בת הזוג תקבל אשרת תייר, או שתשהה בארץ ללא אשרה כלל בסטטוס בקשה בא לתשובה המלאה...

נ נורית 12:11, 4 ביולי 2016
    12:11, 4 ביולי 2016
  • החזר הוצאות בדיקה רפואית עבור תושבת זרה

שלום, אני אזרח ישראל ונשוי לאזרחית זרה. אנחנו מתגוררים בארץ. אשתי הרתה כאשר מעמד שלה עוד לא...

שלום רב ! מאחר ואשתך לא הייתה במעמד תושב ארעי במשך 6 חודשים היא אינה זכאית לזכויות רפואיות. לעניין תביעה להחזר תשלום כנד ביטוח לאומי, פנה לפורום ביטוח לאומי.

א אדי 10:17, 14 ביוני 2016
    10:17, 14 ביוני 2016
  • הבאת עובדת זרה שהיתה מטפלת סיעודית לסיבוב שני ארצה

היתה לנו עובדה זרה מרומניה במשך 8 שנים. עזבה עקב געגועים למשפחתה. אנחנו בקשר רציף איתה בסקייפ...

שלום רב ! באופן עקרוני, עובדת שמיצתה את תקופת שהייתה בארץ אינה יכולה לחזור לעבוד בארץ.

ק קלמן 14:35, 2 ביוני 2016
    14:35, 2 ביוני 2016
  • אזרחות ישראלית לתיירת לא יהודיה עם ילד

שלום רב! אני היכרתי תיירת היא לא יהודיה רווקה ויש לה ילד...במידה והיא תעבור לגור בארץ ונתחיל...

שלום מרק ! בכדי שבנה של בת הזוג יוכל לקבל מעמד חוקי בארץ, עליכם להנשא בנישואין אזרחיים ולהגיש בקשה להסדרת מעמד למשרד הפנים.

מ מרק 12:20, 28 במאי 2016
    12:20, 28 במאי 2016
  • עיכוב תשובה במחלקת הגירה

שלום שמי לי פתחתי תיק להמנת בן זןג למטרת חיים משותפים .בן זןגי גורש לפני שנה .ב3.12 היה לי...

שלום רב! במקרה זה ניתן להגיש ערר למשרד הפנים מאחר ולא נתנה תשובה במשך פרק זמן סביר. משרדי מתמחה בנושא ואשמח לסייע לך בנושא זה.

נ נטלי 19:22, 20 במאי 2016
    19:22, 20 במאי 2016
  • אזרחות ישראלית לאחר רילוקיישן של הבעל

שלום רב, רציתי לספר על מקרה אישי, מה ניתן לעשות והאפשרויות שיש בידי. מדובר על בחורה שאינה...

ק קובי 17:29, 15 במאי 2016
    17:29, 15 במאי 2016
  • השלכות גירוש עובד זר

שלום, רציתי לשאול מה דינם של עובדים זרים שעברו את זמן אשרת העבודה שלהם(מהמזרח) ומגורשים מהארץ...

עובד זר שגורש מקבל צו הרחקה לעשר שנים בדרך כלל.

ס סיפ 12:14, 29 באפריל 2016
    12:14, 29 באפריל 2016
  • הזמנת עובדת זרה מהפיליפינים (חמותי)

הנני נשוי,אשתי עם מעמד 5א. אנו מעוניינים להביא את אמא של אשתי לעבוד בישראל האם יש מניעה בחוק...

שלום רב, לא ניתן להביא את חמותך לעבוד בארץ אלא במסגרת נוהל הורה קשיש לפיו עליה להיות מעל גיל 65וללא ילדים נוספים בחו"ל, ניתן למצוא אותו באתר משרד הפנים. משרדי מתמחה בנו לתשובה המלאה...

ל צ ליעד צברי 16:13, 22 באפריל 2016
    16:13, 22 באפריל 2016
  • נוהל אחמ"ש חדש זרים וכניסה לארץ

אני ישראלי והתחתנתי בחול עם בחורה מטייואן הגעתי למשרד הפנים לבדוק מה המסמכים שצריך לשהייה בארץ...

שלום ! התנהלות משרד הפנים תקינה ועל פי הנוהל מאחר והתחתנתם לא ניתן להזמינה רק לביקור אלא רק למטרת חיים משותפים לאחר אישור הבקשה על פי נוהל אחמ"ש .

נ נתנאל 17:01, 19 באפריל 2016
    17:01, 19 באפריל 2016
עמוד מתוך4