הסדרת קשר זוגי עם תושב ארעי - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • רומה

  נשלח ע"ירומה 20:52, 4 בינואר 2014

  שלום אני ובת זוגתי נמצאים ביחסים במשך שנתיים, ורוצים להסדיר את הקשר בינינו. היא נמצאת בארץ עם ויזת עבודה ב1. מה התהליך וכמה זמן זה לוקח? שאלה נוספת לבת זוגתי יש ילד מניסויים קודמים השוהה בחול האם ניתן להביא אותו לארץ אחרי הסדרת מעמדה כתושבת ארעית?

  השב
 • 11:35, 6 בינואר 2014

  ראשית, והתשובה הינה כללית, הבקשה העכשווית מבטלת את ההליכים שהיו לה בעבר ואתם מתחילים הליך חיים משותפים שסופו בתושב קבע לאחר כ-7.5 שנים בקירוב וזאת במקרה הטוב.

  כיום לוקח להסדיר ב/1 תלוי באיזה לשכה בערך כ-6 חודשים.
  לגבי הילד ניתן כיום להגיש בקשה רק עם בני הזוג נשואים ולא בהליך חיים משותפים.

  אציין כי זהו הנוהל ומשרדנו תקף את הנוהל הזה בבית המשפט על מנת להביא לביטולו מחמת אפליה וטענות נוספות, כפי שידוע לך, המדינה אוהבת להוציא את המיץ למבקשי בקשות אלו בניגוד לדין, מכל מקום, ההליך מתקדם יפה, לטעמי אין למדינה כל טענות מבוססות אך עדיין אין הכרעה סופית!
  יום טוב.
  דוד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.