מעמד וזכויות רפואיות לנשואה בהריון (אזרחית זרה) - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 21:52, 9 באוקטובר 2015

  שלום רב, שמי מרדכי, אני אזרח ותושב הארץ. נישאתי בחו"ל לאזרחית של מדינה זרה (אינה יהודיה). לא אכנס לשיקולים ולפרטים, אך ברצוננו שאישתי תעבור לחיות בארץ בחודש ה-7 להריון (לאחר השבוע ה-30). אני קצת מבולבל באשר לאיך ומאיפה לגשת לעניין הזה, אך אנסה לתמצת אותו בכמה שאלות: האם אפשרי יהיה תוך פרק זמן קצר לסדר לה מעמד חוקי בארץ? האם יהיו לה זכויות רפואיות כלשהם? האם ניתן להסדיר את העניין מראש? מודה מראש, מרדכי

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין עופר אקשטיין

  ע"ד עופר אקשטיין,מנהל הפורום

  16:04, 18 באוקטובר 2015

  שלום מרדכי !
  עליכם להגיע לארץ ולהגיש בקשה להסדרת מעמד לאשתך למשרד הפנים ולהתחיל הליך מדורג לקבלת אזרחות אשר אורך 4 שנים. אשתך תקבל אשרת עבודה לאחר בדיקת המסמכים ולאחר כחצי שנה עד שנה לערך היא תקבל תעודת זהות זמנית. רק כחצי שנה לאחר קבלת ת.ז. זמנית אשתך תקבל זכויות רפואיות מטעם הביטוח הלאומי. משרדי מתמחה בנושא זה ואשמח לייצג אותך בהליך זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.