אזרחות ישראלית לאחר רילוקיישן של הבעל - פורום אזרחות ישראלית והסדרת מעמד של זרים בישראל

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 17:29, 15 במאי 2016

  שלום רב, רציתי לספר על מקרה אישי, מה ניתן לעשות והאפשרויות שיש בידי. מדובר על בחורה שאינה יהודיה שהגיע לארץ מאוקראינה לפני כשש שנים עקב חתונה עם יהודי. מערכת היחסים עם בעלה לא היו טובים ולפני כשלוש שנים הם נפרדו(לא התגרשו אחרת היו מגרשים אותה מהארץ) ומאז הם חיים בנפרד. לפני זמן מה הציעו לבעל לעשות רילוקיישן לקנדה בעקבות עבודה והוא שוקל זאת בחיוב. כמובן שעקב מערכת היחסים(או יותר נכון חוסר מערכת היחסים ביניהם) הלא מוצלחת, אין לו שום עניין בבחורה יותר והוא עוד השנה יעשה רילוקיישן. לפני כמספר חודשים דחו את קבלת האזרחות שלה עקב סיבה שבעלה לא נמצא כמעט בארץ. מאותה הסיבה גם דחו את האזרחות בשנה הקודמת. כרגע הם לא מתגרשים כי כנראה יש אינטרס לא להתגרש אבל כמובן שניהם תקווה שהיא תקבל אזרחות והם "יעזבו" אחד את השנייה. רציתי לדעת מה האפשרויות העומדות בפני הבחורה ובפני כבן הזוג שלה. האם היא לא תקבל אף פעם אזרחות במקרה הזה שבעלה בקושי נמצא בארץ? האם היא יכולה להגיש ערעור (זאת כבר הפעם השנייה) ואיך משרד הפנים רואה את זה? במידה והם מתגרשים וכנראה שגם יגרשו אותה, האם יש אפשרות להביא אותה שוב פעם לארץ? הגירושין הם רק עניין של זמן ואשמח לשמוע מה האפשרויות שלה להישארות בארץ. יש לציין שהבחורה עובדת ולומדת בארץ ומאוד רוצה להשתלב כאן ואף התחילה תהליך גיור בעבר ועקב חוסר בת.ז כחולה לא התאפשר להמשיך את תהליך הגיור.

  השב
 • 17:31, 15 במאי 2016

  תודה רבה כמובן על המענה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכאל דקר

מנהל הפורום: עו"ד מיכאל דקר

חבר בלשכת עורכי הדין משנת 2008. מתמחה בליטיגציה אזרחית, מסחרית, ומנהלית, בעל ניסיון בייצוג לקוחות מו
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בשאלות הנוגעות בטיפול בבקשות מכל סוג להסדרת מעמד של זרים בישראל, כגון: מה ניתן לעשות כנגד החלטות סירוב של משרד הפנים בבקשת להסדרת מעמד מכל סוג של זרים בישראל, האם ניתן לבטלם? לשנותם?  מה הוא ערר? מה עושים זוג או זר כנגד החלטה שדוחה את הערר? כיצד מבטלים החלטות של וועדות השגה? כיצד ניתן להוציא אזרחות ישראלית?

הפורום יתמקד בביאור ויעוץ ראשוני לאנשים שנתקלים במחסות וסבך הבירוקרטיה במשרד הפנים בהיבט הספציפי של הסדרת מעמד של זרים בישראל והוצאת אזרחות ישראלית.