• רלי

  נשלח ע"ירלי 00:45, 12 ביולי 2015

  יש לי 2 שאלות בבקשה: 1. בדקתי שם דומיין באינטרנט באחד האתרים והתברר שהוא פנוי .איך אני יכולה לדעת אם דומיין הוא חוקי?איפה אני מבררת? 2. שילמתי לבונה אתרים מחצית הסכום על החשבון שיקים לי אתר מכירות לעיצובים שלי ועוד...התשלום שסיכמתי איתו כולל הכל כלומר אתר דומיין ואחסון לשנה ואחרי שנה כל חודש סכום לאחסון. הוא ביקש ממני לתת לו שם דומיין ולשלוח את השם לאימל שלו.. רק אחרי ששילמתי לו התברר לי שעדיף שאת שם הדומיין ואת האחסון עדיף שאני יקנה וגם שיתן לי את מערכת הניהול שאם בעתיד אני לא ירצה להיות קשורה אליו לא תהייה לי בעיה. מה אני יכולה לעשות עכשיו אם הוא לא יסכים שאני יקנה דומיין ואחסון לבד .אם לא עברו 14 יום אני יוכל לבטל עיסקה ולקבל את הכסף חזרה?(גם אם סיכמתי איתו שהוא קונה את הדומיין והאחסון?)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  13:07, 13 ביולי 2015

  שלום רלי,

  בעניין שם הדומיין, לא ברור לי למה התכוונת בעניין חוקי, אולם קיימת אפשרות ששם הדומיין אותו רכשת עלול להפר סימן מסחר רשום. לדוגמא במידה ורכשת דומיין בשם Armani והינך מתכוונת למכור דרך האתר בגדים ושאר מוצרי אופנה, את עלולה להיתבע בשל הפרת סימן מסחר.
  ניתן לברר אצל רשם סימני המסחר אם שם הדומיין אותו את מתכוונת לרכוש מפר סימן מסחר או אצל כל עו"ד העוסק בתחום הקניין הרוחני.

  בעניין שאלתך השנייה, האם חתמתם על חוזה? הזמנת עבודה? יש לפעול על פי התנאים עליכם חתמתם/סיכמתם.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד