פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.

המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד

• שמי מופיע במדור מזל טוב, שמציין את תאריך הולדתי

שלום, יש אתר שמפרסם בין השאר תאריכי יום הולדת של אנשים, האם זה חוקי, והאם במידה ואני מבקש ממנהל...

• מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

אבי שלום, בעיקרון, הוראות חוק הגנת הפרטיות אינן חלות על פרסום תאריך לידה. אולם, הינך רשאי לפנות למנהל האתר בבקשה להסיר את התאריך. * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקב לתשובה המלאה...

א מ אבי מיכאלי 00:38, 6 בפברואר 2017
    00:38, 6 בפברואר 2017
  • האם יצירת קשר ב Whatsapp באופן אישי נחשבת כספאם?

שלום, אני מעוניין לשווק אתר חדש שבניתי, ורציתי לשאול האם מותר לי לשלוח לאנשים שאני לא מכיר...

תום שלום, ראשית, אני מתנצל על האיחור בתשובה, שהיתי בחו"ל. שאלה טובה, סעיף 30(ב) לחוק הספאם קובע, בין היתר, כי "לא ישגר מפרסם דבר פרסומת באמצעות פקסימיליה, מערכת חי לתשובה המלאה...

ת תום 08:42, 2 בפברואר 2017
    08:42, 2 בפברואר 2017
  • איתור משקיע שישקיע באפליקציה

איפה אפשר לאתר משקיע אשר ישקיע באפליקציה שהמצאתי?

יגאל שלום, איתור משקיע למיזם חדש אינה מלאכה קלה. ישנן קרנות הון סיכון אשר עוסקות בהשקעות במיזמים הקשורים לאינטרנט ולאפליקציות. כמו כן, ישנם משקיעים פרטיים ("אנג'לי לתשובה המלאה...

י יגאל 17:51, 28 בדצמבר 2016
    17:51, 28 בדצמבר 2016
  • תביעת חברה בכפוף לחוק הספאם

שלום, אני מעונינת לתבוע חברה כלשהיא בגין הפרת חוק הספאם? מה עליי לעשות?

שירן שלום, חוק הספאם מגדיר דבר פרסומת כמסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת. החוק מתיר לבית המשפט לקבוע פיצוי של עד 1 לתשובה המלאה...

ש שירן 13:33, 22 בדצמבר 2016
    13:33, 22 בדצמבר 2016
  • רישום זכויות יוצרים על אפליקציה

שלום, כיצד ניתן לרשום זכות יוצרים על אפליקציה?

ניב שלום, ניתן להגן על אפליקציה לסמארטפון במגוון דרכים. במידה והאפליקציה כוללת אלמנטים טכנולוגיים, אזי ניתן לרשום פטנט על האפליקציה. כמו כן, אפליקציה יכולה להיחשב כיצי לתשובה המלאה...

נ ניב 12:54, 14 בדצמבר 2016
    12:54, 14 בדצמבר 2016
  • פרסום בניוזפייד של פייסבוק

האם פרסום בשיטת ריטרגטינג (מי שנכנס לאתר שלי באינטרנט ממשיך לראות פרסומות שלי) בפייסבוק...

יוסף שלום, מדובר בנושא שנוי במחלוקת אשר נכון להיום לא קיימת חקיקה חד משמעית לגביו. יש צורך בקבלת פרטים נוספים על מנת לקבוע כיצד עליך לפעול בסוגיה זו. בברכה,

י יוסף 19:11, 27 בנובמבר 2016
    19:11, 27 בנובמבר 2016
  • אחד המתחרים העלה לאוויר אתר אינטרנט שדומה לאתר שלי

גיליתי שאחד המתחרים שלי העלה לאויר אתר אינטרנט שמאד דומה לאתר שלי (גם בעיצוב וגם בתכנים) מה...

טל שלום, אני מניח שלא נרשם פטנט על אלמנט כלשהו באתר. במידה ולא, ישנם אלמנטים שונים באתר אשר יכולים להיות מוגנים בכפוף לחוק זכויות יוצרים. כמו כן, על פי סעיף 1 (גניבת ע לתשובה המלאה...

ט טל 18:08, 15 בנובמבר 2016
    18:08, 15 בנובמבר 2016
  • סכסוך עסקי בין בעלי אפליקציה

שלום, אני והשותף שלי הגענו לסכסוך עסקי. בנינו אפליקציה משותפת (רוב העבודה בוצעה על ידי). מה...

אדם שלום, לא ברור לי מה היתה מערכת היחסים העסקית ביניכם. האם חתמתם על הסכם מייסדים? מה היתה מהות השותפות? מי עסק בפיתוח? בעיקרון, במידה והשותף שלך אכן עושה שימוש באפלי לתשובה המלאה...

א אדם 18:48, 6 בנובמבר 2016
    18:48, 6 בנובמבר 2016
  • דאר מעסק לעסק-האם ספאם

שלום רב. אם אני עסק (לצורך הדוגמה בית מרקחת) מעונין לשלוח מידע במייל או בפקס לרופאים על מוצר או...

ברוך שלום, סעיף 30(ב) לחוק הספאם קובע, בין היתר, כי לא ישגר מפרסם דבר פרסומת באמצעות פקסימיליה, מערכת חיוג אוטומטי, הודעה אלקטרונית או הודעת מסר קצר, בלא קבלת הסכמה מפ לתשובה המלאה...

ב ברוך 11:18, 23 באוקטובר 2016
    11:18, 23 באוקטובר 2016
  • שליחת מיילים לרשימת כתובות מייל שמצאתי באינטרנט

האם מותר לשלוח הודעות מייל לכתובות אלה

א אודי 10:48, 18 באוקטובר 2016
    10:48, 18 באוקטובר 2016
  • יש לי שאלה חשובה מישהו תבע אותי על דואר זבל

יש לי שאלה חשובה מישהו תבע אותי על דואר זבל, והוא שלח את מכתבי התביעה לכתובת שאף אחד לא גר בה...

בעיקרון ניתן לתבוע על מסירת מידע כוזב. מציע שתפנה לעורך דין שיבחן לעומק את פרטי המקרה. * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי לתשובה המלאה...

י יניב 06:32, 8 באוקטובר 2016
    06:32, 8 באוקטובר 2016
  • רישום פטנט על אתר אינטרנט

איך אני רושם פטנט על אתר האינטרנט שלי? מה העלויות?

שרון שלום, לא כל אתר אינטרנט הינו בר רישום פטנט אולם ישנם אלמנטים טכנולוגיים שונים באתרי אינטרנט שעליהם כן ניתן להגן בפטנט. כדאי לפנות לעורך פטנטים עם פרטים מלאים על לתשובה המלאה...

ש שרון 11:38, 15 בספטמבר 2016
    11:38, 15 בספטמבר 2016
  • פרטים שלי שנגנבו מאתר אינטרנט

שלום, הכנסתי לאתר מכירות כלשהו את פרטי כרטיס האשראי שלי ושאר פרטים אישיים. קיבלתי הודעה...

שלום אודי, יש לבדוק את תנאי השימוש של האתר. בעניין סכום התביעה (במידה וקיימת עילה לתביעה), יהא עליך לתאר את היקף הנזק שנגרם לך ולכמת אותו. מומלץ מאד להסתייע בעו&q לתשובה המלאה...

א אודי 13:19, 12 בספטמבר 2016
    13:19, 12 בספטמבר 2016
  • הודעות ספאם ללא סוף לנייד

שלום אני מקבלת אינספור הודעות ספאם לנייד וגם כשאני עושה הסר אני ממשיכה לקבל. כיצד ניתן לטפל...

מיטל שלום, חוק הספאם בהחלט מתייחס גם להודעות טקסט אשר נשלחות לנמענים ללא אישור. החוק מתיר לבית המשפט לקבוע פיצוי של עד 1000 ₪ על כל מסרון. אם ביקשת מס' פעמים שי לתשובה המלאה...

מ מיטל 14:33, 1 בספטמבר 2016
    14:33, 1 בספטמבר 2016
  • שימוש במצגת שפורסמה באינטרנט

נתקלתי במצגת כלשהי באינטרנט והשתמשתי בחלקים ממנה ליצירנ מצגת חדשה אותה אני מעוניין להעלות בבלוג...

דוד שלום, זכויות היוצרים במצגת שייכות ליוצר המצגת ולפיכך עליך לקבל אישור מבעל המצגת על מנת לעשות בה שימוש. * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך לתשובה המלאה...

ד דוד 14:07, 25 באוגוסט 2016
    14:07, 25 באוגוסט 2016
  • רישום זכויות יוצרים על אפליקציה / אתר שלי

שלום, הבנתי שלא ניתן לרשום פטנט על רוב האפליקציות ואתרי האנטרנט. איך אני רושם זכות יוצרים על...

גילי שלום, זכויות יוצרים לא מגינות על הרעיון אלא על אופן הביטוי שלו. ישנם אלמנטים ספציפיים באפליקציה אשר יהיו ברי הגנה בכפוף לחוק זכויות יוצרים כגון גרפיקה ייחודית ועי לתשובה המלאה...

ג גילי 09:30, 23 באוגוסט 2016
    09:30, 23 באוגוסט 2016
  • שם דומיין זהה רק עם סיומת שונה

שלום, לאחרונה גיליתי בעל עסק שפתח אתר אינטרנט עם שם זהה לחלוטין לשם הדומיין שלי רק עם סיומת...

מיקי שלום, ראשית, האם נרשם סימן מסחר על שם הדומיין שברשותך? במידה וכן, ובמידה והאתר המתחרה פועל באותה טריטוריה בה נרשם הסימן, אזי ישנה עילה משפטית לתביעה בגין הפרה. במ לתשובה המלאה...

מ מיקי 15:23, 18 באוגוסט 2016
    15:23, 18 באוגוסט 2016
  • מניעת פרסום רעיון לאפליקציה חדשה

שלום לעו"ד, אני וחבר לעבודה חשבנו ביחד על רעיון לאפליקציה חדשנית. לפני כחצי שנה עזבתי את...

שחר שלום, אני מניח שלא קיים הסכם כלשהו בינכם. במקרה וחברך אכן יפעל לבדו, יהא עליך להוכיח כי הרעיון שייך לשניכם באמצעים אחרים כגון התכתבויות שהוחלפו בינכם, פגישות שנערכ לתשובה המלאה...

ש שחר 10:48, 11 באוגוסט 2016
    10:48, 11 באוגוסט 2016
  • פרסום שלילי באתר אינטרנט

שלום, אתר מסויים פירסם מידע שקרי (ושלילי) עליי. מה עליי לעשות על מנת להוריד את הפרסום?

ליאור שלום, בשלב הראשון עלייך לפנות לבעלי האתר בדרישה להסיר את הפרסום. במידה ונענית בשלילה, ניתן להגיש בקשה לבית המשפט שיורה על הסרת הפרסום. כמו כן, ניתן להגיש תביעת פ לתשובה המלאה...

ל ליאור 15:29, 8 באוגוסט 2016
    15:29, 8 באוגוסט 2016
  • שאלה בעניין אפליקציה משולבת

שלום לעו"ד, ברצוני לפתח (ובשלב מאוחר יותר למכור) אפליקציה אשר תשאב, בין היתר, מידע...

שלום סיון, כעיקרון, מידע כגון כתבות, צילומים, מאמרים וכיו"ב אשר מפורסם באתרים שונים, גם אם הם חינמיים, מוגן בזכויות יוצרים ולפיכך כל שימוש במידע ללא אישור הבעלים מהווה לתשובה המלאה...

ס סיון 16:24, 19 ביולי 2016
    16:24, 19 ביולי 2016
  • שאלה בנושא הגנה מפני משקיעים

שלום, פיתחתי אפליקציה חדשנית ואני מעוניינת לעניין משקיעים שכן אינני יכולה לממן את הפיתוח...

נועה שלום, החשש שלך מוצדק שכן במידה ותחשפי את הרעיון מבלי שהוא מוגן הוא אכן חשוף להעתקה. ישנם מס' דרכים שעליך לשקול כגון הגשת בקשה לפטנט (ובמידה והרעיון אכן בר רי לתשובה המלאה...

נ נועה 14:50, 10 ביולי 2016
    14:50, 10 ביולי 2016
  • שני אתרים עם דומיינים ותכנים כמעט זהים

שלום, לאחרונה גיליתי כי מישהו הקים אתר אינטרנט עם שם כמעט זהה לשלי ושהוא מפרסם ומוכר מוצרים...

שלום דורון, ראשית, האם נרשם סימן מסחר על שם הדומיין שברשותך? במידה וכן, ובמידה והאתר המתחרה פועל באותה טריטוריה בה נרשם הסימן, אזי ישנה עילה משפטית לתביעה בגין הפרה. ב לתשובה המלאה...

ד דורון 14:00, 5 ביולי 2016
    14:00, 5 ביולי 2016
  • חברה ממשיכה לשלוח ניוזלטרים והודעות למרות שביקשתי שיפסיקו לשלוח

יש חברה בארץ שלפני כמה שנים אני אישרתי לקבל מהם ניוזלטרים במייל ולפני חודש בערך ביקשתי שיפסיקו...

נופר שלום, חוק הספאם מתייחס, בין היתר, להודעות טקסט ולמיילים אשר נשלחים לנמענים ללא אישור. החוק מתיר לבית המשפט לקבוע פיצוי של עד 1000 ₪ על הודעה שנשלחה ללא אישור. לתשובה המלאה...

נ נופר 12:42, 29 ביוני 2016
    12:42, 29 ביוני 2016
  • מותר ואסור בפיתוח משחק מחשב אלים

שלום, אני מעוניין לדעת מה החוק בישראל בנוגע לפיתוח משחקי מחשב. מה מותר ומה אסור שיהיה בהם?

איתי שלום, למיטב ידיעתי, לא קיים בארץ חוק אשר מסדיר באופן ספציפי את עניין התכנים במשחקי מחשב. אולם, במידה ותרצה למכור/להפיץ את המשחק דרך אפליקציה סביר להניח כי תכנים לתשובה המלאה...

א איתי 12:44, 19 ביוני 2016
    12:44, 19 ביוני 2016
  • תקלה/שגיאה ברכישת כרטיסים דרך האינטרנט

שלום נכנסתי לאתר קבוצת כדורסל, במטרה לרכוש זוג כרטיסים למשחק גמר. כנראה שהלינק שהיה לי הוביל...

שרון שלום, ראשית יש לקרוא בעיון את תנאי השימוש באתר. סביר להניח כי קיים סעיף אשר פוטר אותם מאחריות במקרים של כשל טכני. במידה ופנו אליך מהאתר והסכימו לזכות אותך באופן מ לתשובה המלאה...

ש שרון 13:52, 8 ביוני 2016
    13:52, 8 ביוני 2016
עמוד מתוך9