האם הזכויות על הרעיון שייכות לי? - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 13:33, 17 באוגוסט 2015

  שלום, במסגרת עבודתי יזמתי רעיון כלשהו לאתר אינטרנט שייעל את העבודה. לפני כחודש עברתי לעבודה חדשה ואני רוצה ליישם את אותו הרעיון. האם אני יכולה? רק אציין שהרעיון כולו בא מיוזמתי. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  12:46, 23 באוגוסט 2015

  שלום מיטל,

  שאלה טובה אשר מתייחסת לנושא הקרוי אמצאת שרות. מה בעצם קורה אם המצאתי משהו במקום עבודתי, למי שייכת ההמצאה לי או למעביד? סעיף 132 לחוק הפטנטים קובע כי אמצאה של עובד, שהגיע אליה עקב שירותו ובתקופת שירותו (להלן – אמצאת שירות), תקום לקניין מעבידו. כלומר האמצאה שייכת למעביד. במקרה שלך, אינני יודע אם נרשם פטנט על הרעיון. במידה ולא, יכול להיווצר מצב בו כן תוכלי להשתמש ברעיון אולם יש לשים לב שאינך מפרה סוד מסחרי או כל הסכם אחר עליו חתמת מול המעביד הקודם.
  על מנת לענות בצורה יסודית יש לקבל תמונה ברורה יותר אודות נסיבות המקרה הספציפי שלך ובכל מקרה מומלץ להיוועץ עם עו"ד על מנת לקבל חוות דעת מפורטת.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד