גיוס משקיע לבניית אפליקציה - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • דויד

  נשלח ע"ידויד 14:23, 6 בדצמבר 2015

  שלום, יש לי תוכנית לבניית אפליקציה שלדעתי יכולה לעשות מהפך בתחום מסוים. אני מעוניין לגייס משקיע אך אני חושש שאם זה לא ייצא לפועל יגנבו לי את הרעיון. מהי הדרך הטובה ביותר להגנה במקרה כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  עו"ד אמיר פלמרי,מנהל הפורום

  17:10, 7 בדצמבר 2015

  דויד שלום,

  ההגנה הטובה ביותר הינה באמצעות רישום פטנט, זאת בהנחה שישנם אלמנטים שונים באפליקציה שעליהם ניתן לרשום פטנט. בנוסף, רצוי לרשום סימן מסחר על לוגואים/סלוגנים ייחודיים. עיצובים גרפיים ייחודיים, פונטים וכו' עשויים להיות מוגנים תחת זכויות יוצרים.
  בכל מקרה, לפני חשיפת הרעיון/אפליקציה מומלץ להעביר הסכם סודיות לחתימת הצד השני. רמת ההגנה של הסכם סודיות אינה גבוהה כמו רישום פטנט, אולם הסכם שכזה עדיין יכול להוות גורם מרתיע כנגד גניבת הרעיון.

  מומלץ מאד לפנות לעו"ד לקבלת יעוץ פרטני.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד