לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דנית

הסכם על שותפות בפיתוח וניהול אפליקציה

שלום, אני וחברתי פיתחנו אפליקציה חדשה העוסקת בתחום הבידור. בשלב הראשון האפליקציה תהיה חינמית אך אנו מתכננות להוציא גרסה משודרגת בעתיד שתעלה כסף. שאלתי מתייחסת למערכת היחסים העסקית ביננו. אני וחברתי חברות ילדות והיא טוענת שלא צריך הסכם ושכל הרווחים יחולקו באופן שווה ביננו ושגם כך כרגע האפליקציה הינה חינמית. אני בכל זאת מעוניינת לעשות הסכם. האם לדעתך זה נחוץ בשלב זה? תודה

מנהל הפורום

שלום דנית, בהחלט רצוי לערוך הסכם מייסדים אשר יסדיר את מערכת היחסים ביניכן החל מתחילת המיזם. הסכם מייסדים יתרום לניהול התקין של המיזם כבר מתחילת דרכו, וימנע או יצמצם חילוקי דעות ומחלוקות אשר עלולים לעלות במהלך ניהולו. במקרים רבים ליזמים או לשותפים ישנה הכרות מוקדמת וקרבה מיוחדת אשר בגינה הם מוותרים על סעיפים שונים בהסכם המייסדים כגון מנגנון לישוב סכסוכים, קבלת החלטות, התחייבויות ועוד. זוהי טעות חמורה מיסודה שכן במהלך חייו של המיזם, עקב כניסת משקיעים ובעלי מניות חדשים, מתרחשים לא מעט שינויים אשר עלולים לשנות באופן משמעותי את מאזן הכוחות. לפיכך, יש להיערך בהתאם וכבר בהכנת ההסכם יש לקבוע מנגנונים והתניות אשר ישמרו על האינטרסים של המייסדים. את מוזמנת לקרוא עוד על חשיבותו של הסכם מייסדים בלינק הבא: http://www.luzzattolaw.co.il/מאמרים-ופרסומים * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. בברכה,

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני אינטרנט ואפליקציות