הסכם על שותפות בפיתוח וניהול אפליקציה - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • דנית

  נשלח ע"ידנית 13:48, 8 ביוני 2014

  שלום, אני וחברתי פיתחנו אפליקציה חדשה העוסקת בתחום הבידור. בשלב הראשון האפליקציה תהיה חינמית אך אנו מתכננות להוציא גרסה משודרגת בעתיד שתעלה כסף. שאלתי מתייחסת למערכת היחסים העסקית ביננו. אני וחברתי חברות ילדות והיא טוענת שלא צריך הסכם ושכל הרווחים יחולקו באופן שווה ביננו ושגם כך כרגע האפליקציה הינה חינמית. אני בכל זאת מעוניינת לעשות הסכם. האם לדעתך זה נחוץ בשלב זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  16:36, 8 ביוני 2014

  שלום דנית,

  בהחלט רצוי לערוך הסכם מייסדים אשר יסדיר את מערכת היחסים ביניכן החל מתחילת המיזם.

  הסכם מייסדים יתרום לניהול התקין של המיזם כבר מתחילת דרכו, וימנע או יצמצם חילוקי דעות ומחלוקות אשר עלולים לעלות במהלך ניהולו. במקרים רבים ליזמים או לשותפים ישנה הכרות מוקדמת וקרבה מיוחדת אשר בגינה הם מוותרים על סעיפים שונים בהסכם המייסדים כגון מנגנון לישוב סכסוכים, קבלת החלטות, התחייבויות ועוד. זוהי טעות חמורה מיסודה שכן במהלך חייו של המיזם, עקב כניסת משקיעים ובעלי מניות חדשים, מתרחשים לא מעט שינויים אשר עלולים לשנות באופן משמעותי את מאזן הכוחות. לפיכך, יש להיערך בהתאם וכבר בהכנת ההסכם יש לקבוע מנגנונים והתניות אשר ישמרו על האינטרסים של המייסדים.

  את מוזמנת לקרוא עוד על חשיבותו של הסכם מייסדים בלינק הבא: http://www.luzzattolaw.co.il/מאמרים-ופרסומים

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד