חשיבות להופעת תקנון באתר - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • נאוה

  נשלח ע"ינאוה 17:24, 25 ביוני 2014

  שלום לעו"ד, אני מעלה לאויר בקרוב אתר אינטרנט שבמהותו יעסוק בתיווך בין חנויות לצרכנים. אני מעונינת להוסיף תקנון לאתר ורציתי לדעת האם באמת יש חשיבות לתקנון ועל מה כדאי לשים דגש. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  17:27, 29 ביוני 2014

  נאוה שלום,

  לתקנון יש חשיבות רבה במיוחד באתרי אינטרנט מורכבים בהם יש פעילות אשר חורגת ממתן אינפורמציה בלבד. תקנון האתר הוא בעצם הסכם בין הגולש באתר לבעליו וכמו כל הסכם, התקנון חייב להיות ערוך באופן מקצועי אשר מתאים לאופי האתר. בהתאם לזאת יהא זה לא אחראי, ואף מסוכן, להסתמך על תוכנו של תקנון אשר נלקח מאתר אחר מבלי להיוועץ בגורם מקצועי.
  על מה כדאי לשים דגש? ראשית, רצוי מאד לגרום לגולש להסכים באופן יזום לתוכן התקנון (ולא להחביא אותו אי שם בתחתית העמוד). כמו כן, וכפי שציינתי, יש להתאים את התקנון לתוכנו של האתר, אם האתר עוסק במסחר מקוון או בתיווך, יש לוודא שהתקנון מכיל סעיפים אשר פותרים את מפעיליו מאחריות לנזקים אשר עלולים להיגרם כתוצאה מהגלישה ו/או מאינפורמציה שצד שלישי יעלה לאתר וכד'.

  מומלץ מאד לפנות לעו"ד מתמחה בתחום על מנת שיערוך תקנון שיתאים במדויק לאופי האתר.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהל הפורום יחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד