אתר לחיפוש עבודה פרסם מודעת דרושים שהופיעה באתר שלי ללא ידיעתי - פורום דיני אינטרנט ואפליקציות

שאלה חדשה
 • אלירז

  נשלח ע"יאלירז 14:31, 1 ביולי 2014

  שלום, יש לי בית קפה ויש אתר לבית קפה ובאתר יש קטגוריית דרושים. אתר חיפוש עבודה אחד, העתיק את מודעת הדרושים מהאתר שלי לאתר שלו ופרסם את הטלפון ואת המייל שלי (ליצירת קשר) בעקבות כך פנו אליי המון אנשים. פניתי לאתר והוא הוריד את המודעה מהאתר. האם זה חוקי מה שהוא עשה? (העתקת המשרה) או שאני יכול לתבוע אותו על כך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  14:35, 2 ביולי 2014

  שלום אלירז,

  כעיקרון, סביר להניח כי לא קיימת לך זכות יוצרים במודעה אלא אם כן היא עוצבה באופן ייחודי באופן שיכול להיות מוגדר כיצירה בכפוף לחוק זכויות יוצרים. כמו כן, אינני יודע מה קובעים תקנון האתר שלך ותנאי השימוש והאם ישנו איסור גורף לעשות כל שימוש בתוכנו. האם נגרמו לך נזקים ישירים כתוצאה מפרסום המודעה? כעיקרון, במידה ופנית אל מעתיק המודעה והוא הוריד אותה לאלתר, אינני רואה טעם בהגשת תביעה כנגדו אלא אם כן נגרם לך נזק ממשי.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אמיר פלמרי

מנהל הפורום: עו"ד אמיר פלמרי

עו"ד אמיר פלמרי הוא בעל תואר ראשון במשפטים (L.L.B) ותואר שני במנהל עסקים (M.B.A) מאוניברסיטת בוסטון
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

קניין רוחני (Intellectual Property) מתייחס לזכויות שונות הניתנות לממציאי יצירות או נכסים "לא מוחשיים".
יש לכם רעיון, אפליקציה לסמארטפון או אתר אינטרנט ייחודי, האם ניתן להגן עליהם מפני העתקה? מה מותר ומה אסור בניהול אתר אינטרנט או אפליקציה? מה הם הכלים בהם ניתן להשתמש במקרים של הפרה/העתקה? מטרת הפורום היא ליצור מסגרת לקבלת מענה לשאלות דומות ולהעניק מידע נוסף אודות דיני אינטרט בפרט וקניין רוחני בכלל.
 
המידע המוצג בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו. הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד