- מהו אונס ? (עפ"י סעיף 345 לחוק העונשין) - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • עידן א

  נשלח ע"יעידן א 02:03, 23 ביוני 2015

  - מהו אונס ? (עפ"י סעיף 345 לחוק העונשין)

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  02:10, 23 ביוני 2015

  הפירוש של העבירה מסוג אונס הוא בעילה של אישה, אונס (קרוי גם אינוס) והוא ביצוע אקט מיני תוך כדי כפייה, בניגוד לרצונו של הקורבן.

  כלומר: החדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה, שלא בהסכמתה החופשית;

  או בהסכמת האישה, שהושגה במרמה;
  או כשהאישה היא קטינה שטרם מלאו לה 14 שנים, אף בהסכמתה;
  או תוך ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה,
  או מצב אחר המונע ממנה לתת הסכמה חופשית; או תוך ניצול היותה חולת נפש או לקויה בשכלה, אם בשל מחלתה או בשל הליקוי בשכלה לא הייתה הסכמתה לבעילה הסכמה חופשית; ואם טרם מלאו לקטינה 16 שנים - דין האונס יוחמר.

  אונס במסגרת המשפחה (גילוי עריות) - קיימים מקרי אונס הכרוכים בגילוי עריות. עם השנים חלה עליה בדיווחים על התעללות מינית מצד קרוב משפחה מדרגה ראשונה, הורה, אח או בן. נראה שמקרים רבים, שהיו מטואטאים בעבר מתחת לשטיח, הולכים ומתגלים.

  אונס בפגישה (באנגלית: Date Rape) - כאשר האונס מתרחש במסגרת פגישה רומנטית או חברתית, המונח התפרסם בישראל לאחר שידור הסדרה אהבה מעבר לפינה, בה אחת הדמויות נאנסה על ידי בן זוגה.
  אונס קבוצתי - כאשר יותר מאדם אחד מבצעים את האונס.
  אונס על ידי אדם זר - כאשר בין התוקף והנתקף או הנתקפת אין הכרות מוקדמת התרחיש הזה הוא הרווח בתפישת הציבור, אך אין הוא בעצם התרחיש הרווח.
  המחקרים מראים כי בישראל רוב מקרי האונס (כ-80 אחוז מהם) אינם מתרחשים על ידי אנשים זרים, כי אם על ידי אנשים המוכרים לקורבן‏.

  לאונס השלכות קשות על הבריאות הנפשית של הקורבנות. קורבנות אונס מדווחים על חרדות, סיוטים, דיכאון ותחושות של זיהום והשפלה, הנמשכים לאורך זמן.

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.