פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.

• חוק העסקה של עברייני מין

ביקשו ממני למלא טופס של החוק להעסקה של עברייני מין במוסד ציבורי . האם יש קשר בין עבירות סמים...

א אריה 10:03, 13 בדצמבר 2016
    10:03, 13 בדצמבר 2016
  • חוקר ביטוח לאומי שהגיע ללא ליווי

האם זה חוקי שחוקר ביטוח לאומי מגיע לבדו ללא ליווי של חוקר נוסף ? בביטוח לאומי מסרבים לתת לי...

• מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

שלום אבי, קצת קשה לי מהשאלות שלך לתת לך תשובה מוסמכת, מאחר ולא הבנתי את מהות האירוע ועל איזה נושא התנהלה החקירה. לפיכך אתן לך תשובה כללית. חוקרי הביטוח הלאומי מונחים לא לתשובה המלאה...

א אבי 13:28, 10 באוקטובר 2016
    13:28, 10 באוקטובר 2016
  • צילום סירטון במקלחות הבנות בפנימיה

שלום, אני רוצה להבין מה העבירה כאשר הבן שלי הציץ למקלחות הבנות בפנימיה והקליט זאת בנייד שלו....

שלום רעות, ראשית את צודקת. שנית, לידיעתך "חוק הסרטונים" אשר נכנס לתוקף ב- 8.1.2014, קובע כי פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם המתמקד במיניותו, וכן עריכה או שיל לתשובה המלאה...

ר רעות 18:22, 16 בספטמבר 2016
    18:22, 16 בספטמבר 2016
  • יציאה ממאסר בזמן המאסר ואחרי המאסר

בעלי קיבל 8 חודשי מאסר בכלא אחרי תלונה שהגשתי נגדו. האם ישחררו אותו הביתה לחופשה במשך החודשים...

שלום, מהשאלה שלך ניתן להבין שבעלך עבר עבירה המסווגת כאלימות בין בני זוג. אם לא אז תצטרכי להרחיב ולפרט את הנסיבות על מנת שניתן יהיה לתת לך תשובה מדוייקת יותר. כעקרון, י לתשובה המלאה...

א א 10:43, 6 בספטמבר 2016
    10:43, 6 בספטמבר 2016
  • היעדר רישום עבירת מין- תיק סגור

שלום רב האם תיק של עבירת מין סגור מחוסר ראיות משפיע על מתן האישור של המשטרה לאי מניעה להעסקה?

שלום עודד, משאלתך אני מניח שתיק המשטרה נסגר נגדך מהעילה של חוסר ראיות ואתה לא הורשעת בביצוע עבירת מין. באופן כללי, עבריין מין הוא אדם אשר ביצע עבירה הקשורה במיניות ובחו לתשובה המלאה...

ע עודד 07:12, 28 ביולי 2016
    07:12, 28 ביולי 2016
  • צו הרחקה עקב אלימות מצד הגרוש

הבת שלי הגישה תלונה על אלימות נגד הגרוש שלה והוא לא קיבל צו הרחקה מה הסיבה ומה אפשר לעשות כדי...

לידיעתך, עקב השאלה הכללית אתן לך תשובה כללית, נקווה שתעזור. צו הגנה למניעת אלימות במשפחה – היא אפשרות משפטית להרחקת בן משפחה אלים מן הבית במסגרת חוק למניעת אלימות במשפח לתשובה המלאה...

ע ע 13:34, 13 ביולי 2016
    13:34, 13 ביולי 2016
  • קטטה בפיצוציה בשכונת מגוריי

לפני מספר ימים הייתי מעורב בקטטה בדרום תל אביב, הגיעו 2 ניידות לקחו פרטים והמשיכו הלאה. לקחו בן...

שלום ציון, השאלה שלך כללית ולא מספיק ממוקדת. מה הכוונה של מעורב בקטטה?, מי קבע שהמדובר בקטטה?, האם הוגשה תלונה על תקיפה ועל ידי מי?, האם זה שהגיש את התלונה קשר אותך כחש לתשובה המלאה...

צ ציון 17:25, 30 במאי 2016
    17:25, 30 במאי 2016
  • החזקת סכין שלא למטרה כשרה בערב

לפני כחודשיים ישבתי ברכבי עם חבר (הרכב לא היה מונע ולא התכוונתי לנסוע לשום מקום), בחניית ביתי...

שלום, לשאלתך מה הסיכוי לצאת זכאי? אני אשיב שחובה לעיין בחומר החקירה שכולל את דו"ח הפעולה של השוטר, הודעתך בחקירה, הודעות העדים וללמוד את כל נסיבות האירוע ורק אז לתת לתשובה המלאה...

ל לי 20:40, 10 במאי 2016
    20:40, 10 במאי 2016
  • תיק אלימות סעיף 333 - חבלה חמורה - וסעיף 335(א)(2)+334 בית משפט השלום

שלום כרגע אני נמצא במעצר בית כבר חודש לאחר 40 יום בבית מעצר ותסקיר מטולה מקצינת המבחן בבית...

שלום, העבירות אותן ציינת הן עבירות חמורות. יחד עם זאת על מנת לתת לך תשובה מוסמכת עלי לראות את כתב האישום וחלק מהותי מחומר החקירה. הכל תלוי בנסיבות ביצוע העבירה, האם יש לתשובה המלאה...

נ נוי 20:24, 4 באפריל 2016
    20:24, 4 באפריל 2016
  • תקיפת בת הזוג ומאבטח במועדון

אחי עצור מזה שלושה חודשים באישום של תקיפת סתם של בת זוגו ומאבטח במועדון, בנוסף מאשימים אותו...

שלום סטפן, ראשית אני אשמח לייעץ לכם ייעוץ אישי, מאחר ועלי לקבל את כל הפרטים והנסיבות של האירוע, טווח הענישה הינו רחב מאוד ותלוי בגורמים משתנים רבים. לכן יהיה פזיז מאוד מ לתשובה המלאה...

ס סטפן 09:11, 19 במרץ 2016
    09:11, 19 במרץ 2016
  • הבן התלונן עליי בבית הספר על סטירות - תיאמו לנו פגישה עם מנהלת בית הספר ועובדת סוציאלית

עו"ד רגב אני אב לשלושה ילדים, הגדול בן 11. סיפר באחת ההפסקות למחנכת שאני מרביץ או סוטר לו...

שלום, אני מייעץ לך להיוועץ עם עו"ד פלילי בדחיפות. יש ללמוד את נסיבות המקרה ולתת לך תשובה פרטנית אישית. יחד עם זאת חשוב להדגיש, "מכות" הכוונה ל"עונש לתשובה המלאה...

ר רפי 10:20, 15 במרץ 2016
    10:20, 15 במרץ 2016
  • התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה

שלום, לפני כמה ימים התלוננתי נגד בעלי על תקיפה, אבל בסוף השלמנו ואני רוצה לבטל את התלונה....

שלום טלי, חשוב להבין כי במשפט הפלילי כמעט ולא קיים מושג של "ביטול" או "משיכת" תלונה. הודעתך אשר נרשמה ע"י שוטר היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של ע לתשובה המלאה...

ט טלי 01:32, 4 במרץ 2016
    01:32, 4 במרץ 2016
  • חקירה במשטרה לצורך מתן עדות

אם נודע לי דרך גורם חיצוני שהמשטרה מחפשת אותי למתן עדות אך אין להם מספיק פרטים כדי לאתר אותי על...

שלום שון, מהשאלה שלך אני מבין שהמשטרה זקוקה לך למתן פרטים על אירוע שנכחת בו. האם אתה חשוד או עד בלבד?, אני מציע לך להיפגש עם עו"ד פלילי על מנת שתוכל לקבל ייעוץ על ז לתשובה המלאה...

ש שון 15:55, 21 בפברואר 2016
    15:55, 21 בפברואר 2016
  • אירוע אלימות בעקבות התגרות חריפה וקשה

שלום עו"ד פלילי יאיר רגב, אני כרגע נמצא באוטובוס שבו המקרה החל כך, עלה בחור אתיופי עם...

שלומי היקר, לגבי האירוע שתיארת יש לברר את מלוא הנסיבות ואת הסמכות של הנהג להוריד נוסע בכח אשר מפריע לנהיגה ומסכן את הנוסעים. לכן אתייחס באופן כללי רק לשאלה לגבי הקינטור. לתשובה המלאה...

ש שלומי 16:37, 22 בינואר 2016
    16:37, 22 בינואר 2016
  • מה זו הגנה עצמית עם אקדח?

אז מתי ירי באקדח כלפי חשוד יהווה הגנה עצמית מותרת?

העקרונות כלליים: א. השימוש בנשק לעבר אדם מותר, כאשר הוא דרוש באופן מיידי לשם הגנה על היורה או זולתו מפני תקיפה שלא כדין, שצפויה ממנה סכנה מוחשית לחיים. ב. השימוש בכלי לתשובה המלאה...

ח ס חיים סיבוני 18:17, 14 בינואר 2016
    18:17, 14 בינואר 2016
  • מתי מותר לירות בנשק להגנה עצמית?

שלום, אני בעל רישיון לנשק מסוג אקדח, אני בדילמה מה הוראות הפתיחה באש לאזרחים ? במצב הביטחוני...

הוראות פתיחה באש לאזרחים בישראל על פי החוק בישראל, אזרח נושא נשק רשאי להשתמש בו רק במקרים בהם הוא חש סכנת חיים ברורה ומידית לעצמו או לאחרים, רק במצב כזה מותר לו לפתוח בא לתשובה המלאה...

ח ס חיים סיבוני 12:27, 14 בינואר 2016
    12:27, 14 בינואר 2016
  • אלימות מילולית קטלנית עם מטפלת זרה

אמי הקשישה קיבלה דום לב מסתורי בלילה. ונפטרה בבית חולים לאחר שנקבע קודם לכן מוות מוחי טוטלי.....

שלום אלי, ראשית אני משתתף בצערך. שנית חקירה פלילית כפי שאתה מבקש היא חקירה קשה מאוד מבחינת המשטרה, עליהם להוכיח קשר סיבתי בין האירועים וראיות לכך. המתלוננת, אימך ז&quo לתשובה המלאה...

א אלי 12:27, 10 בדצמבר 2015
    12:27, 10 בדצמבר 2015
  • עבירות אלימות ומה ההתייחסות לחקירות בתיקי אלימות

רציתי לדעת ברמה הכללית: מתי מעמידים לדין חיילים בגין עבירות אלימות? ומה ההתייחסות לחקירות...

שלום, לידיעתך, מערכת המשפט הצבאית אוכפת עבירות אלימות שלהן זיקה לשירות הצבאי. כך למשל, עבירות שבוצעו במסגרת הצבאית או כאשר החשוד והמתלונן מצויים בשירות צבאי והרקע לביצוע לתשובה המלאה...

מ מייקל 13:19, 25 בנובמבר 2015
    13:19, 25 בנובמבר 2015
  • לקיחת בדיקות לגילוי מחלות מין ע"י המשטרה

שלום, האם למשטרה ( או הוראה מהשופט) יש סמכות לקחת בדיקות לגילוי מחלות מין לאדם שתקף והתעלל...

שלום יוני, השאלה שלך אינה שאלה קלה והיא תלויה במשתנים רבים ועל פי הנסיבות, האם אתה חשוד או נאשם, באילו עבירות?, מה קו ההגנה שלך?, האם אובחנת בעבר?, האם הבדיקה לצורך איסו לתשובה המלאה...

y yoni 13:48, 15 בנובמבר 2015
    13:48, 15 בנובמבר 2015
  • הגשתי תלונה נגד בעלי האלים

בעלי הוא אדם אלים והוא אלים גם כלפיי. אני בהיריון והגשתי נגדו תלונה במשטרה אבל הוא אמר למשטרה...

שלום אדל, אין לי מספיק פרטים על מנת לתת לך ייעוץ שלם ופרטני, לפיכך אתן לך את הייעוץ הכללי והזכויות שלך כקורבן אלימות במשפחה. את חייבת לקבל אישור על הגשת התלונה מהמשטרה לתשובה המלאה...

א אדל 10:02, 28 באוקטובר 2015
    10:02, 28 באוקטובר 2015
  • סמכות חקירה פלילית של חוקר ביטוח לאומי

שלום, רציתי לברר מה הסמכות של חוקר ביטוח לאומי לחקור עבירות פליליות והאם מותר להם לחפש בביתי...

שלום לך, חוקרי הביטוח הלאומי מונחים לאתר ולחשוף מעשי מרמה וזיוף ולמנוע ניצול לרעה של כספי המוסד לביטוח לאומי. החוקרים מאתרים מקבלי קצבאות החשודים בקבלת קצבה במרמה, ופוע לתשובה המלאה...

א אנונימית 14:00, 19 בספטמבר 2015
    14:00, 19 בספטמבר 2015
  • הטלת עונש ריתוק ביחידה הצבאית

מה ההבדל בעונש בין ריתוק למחבוש? כמה זמן יכול להימשך ריתוק, ומה החייל עושה ביחידה? תודה לך...

היי, עונש הריתוק הינו עונש משמעתי האוסר על החייל לצאת מגבולות בסיסו, עונש של מחבוש הינו עונש משמעתי הכולל כליאה במתקן כליאה צבאי. לשאלה מהו עונש הריתוק המקסימאלי אשר לתשובה המלאה...

י יערה 02:14, 18 בספטמבר 2015
    02:14, 18 בספטמבר 2015
  • מה זה מעצר מנהלי?

ועוד דבר מה זה מעצר מנהלי? סליחה שאני משגעת אותך אני בלחץ

שיר אני שמח על השאלות שלך, מעצר מינהלי מהו? מעצר מינהלי הוא מעצר "מניעתי", המתבצע על ידי הרשויות המינהליות (משטרה, שב"כ, וכד') ומאפשר לעצור אדם לתק לתשובה המלאה...

ש ס שיר ס. 01:51, 18 בספטמבר 2015
    01:51, 18 בספטמבר 2015
  • מעצר ע"י שוטר ללא צו של שופט

שוטרים עצרו את אחי בלי צו של שופט ושמו אותו בקישלה. מה הסמכות שלהם? אני לא רוצה להיכנס לעבירה...

היי שיר, אכן לא רשמת פרטים ואתן לך תשובה כללית. מעצר ללא צו שופט - שוטר מוסמך לעצור אדם אף ללא צו, אם יש לו יסוד סביר לחשוד שהאדם עבר עבירה בת מעצר (כלומר – עוון או פשע לתשובה המלאה...

ש ס שיר ס. 01:45, 18 בספטמבר 2015
    01:45, 18 בספטמבר 2015
  • באילו מקרים או תנאים יכולה המשטרה לקחת אותי לחקירה בתחנה

רציתי לשאול, מתי ובאילו מקרים ו/או תנאים יכולה המשטרה לקחת אותי לחקירה בתחנה? הכוונה לקחת אותי...

היי שגיא, "לקחת לחקירה" זה עיכוב. סמכותו של שוטר לעכב כל אזרח הינה סמכות רחבה המוקנית לו על-פי חוק. העיכוב הוא אמצעי להגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי בשל לתשובה המלאה...

ש שגיא 01:13, 18 בספטמבר 2015
    01:13, 18 בספטמבר 2015
עמוד מתוך6