סירוב לתת דגימת שתן לגילוי עקבות סם - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 23:31, 15 ביולי 2015

  במסגרת שבוע סמים בצה"ל, נתבקשו מספר חיילים מן הבסיס בו אני משרת למסור דגימות שתן. סירבתי למסור דגימה. האם אשפט בגין סירוב לפקודה או אחקר במצ"ח? אורן

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  23:37, 15 ביולי 2015

  שלום אורן,
  כאשר חייל מתבקש למסור דגימת שתן שלא על בסיס מידע קונקרטי המחשיד אותו בביצוע עבירת סמים, ולא הוצא כנגדו צו המחייב למסור דגימת שתן כאמור, סירובו למסור הדגימה אינו גורר כל צעד פיקודי, עונשי או חקירתי.

  אם לקצין משטרה צבאית יש יסוד סביר לחשוד שבגופו של החייל החשוד נמצאת ראיה להוכחת ביצועה של עבירה מסוג פשע או להוכחת קשר שבין החשוד לביצוע העבירה, רשאי הוא להורות על עריכת חיפוש פנימי, רק אם החשוד נתן את הסכמתו לכך, ורק באישורו של רופא לכך שאין מניעה בריאותית לעריכת החיפוש.
  לידיעתך,

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.