מה זה מעצר מנהלי? - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • שיר ס.

  נשלח ע"ישיר ס. 01:51, 18 בספטמבר 2015

  ועוד דבר מה זה מעצר מנהלי? סליחה שאני משגעת אותך אני בלחץ

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  01:56, 18 בספטמבר 2015

  שיר אני שמח על השאלות שלך,
  מעצר מינהלי מהו?

  מעצר מינהלי הוא מעצר "מניעתי", המתבצע על ידי הרשויות המינהליות (משטרה, שב"כ, וכד') ומאפשר לעצור אדם לתקופות ארוכות ללא כתב אישום ומשפט. כאשר יש ראיות חד משמעיות ומשכנעות אולם לא ניתן לחשוף אותן בפני החשוד על מנת שלא לשבש חקירה או "לשרוף" מקור מודיעיני.

  בשטחי ישראל מעצר מינהלי מתבצע לפי הוראות חוק סמכויות שעת חירום (התקף כל עוד לא בוטל מצב החירום שהוכרז עליו ב-1948), ומחוץ לשטחי ישראל, מעצר מינהלי מתבצע לפי החקיקה הצבאית.

  לפי חוק סמכויות שעת חירום, רשאי שר הביטחון להורות על מעצרו של אדם לתקופה של עד חצי שנה אם יש לו יסוד סביר להניח שטעמי ביטחון הציבור או המדינה מחייבים זאת.
  שר הביטחון יכול להאריך את הצו לתקופות נוספות של עד חצי שנה כל אחת.
  חובה עם זאת להביא את העצור לפני נשיא בית משפט מחוזי תוך 48 שעות ממעצרו, והוא יכול לאשר את צו המעצר, לבטלו או לקצר את תקופת המעצר.
  כמו כן, אם אושר הצו, נשיא בית המשפט המחוזי ידון בעניין המעצר שנית לא יאוחר משלושה חודשים מיום האישור. אם העצור לא הובא בפני שופט כנדרש הוא ישוחרר מהמעצר.

  לפי החקיקה הצבאית החלה בשטחים, רשאי כל מפקד צבאי להורות על מעצר אדם לתקופה של עד חצי שנה, והצו צריך להיות מאושר על ידי שופט צבאי תוך 8 ימים.
  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.