קטטה בפיצוציה בשכונת מגוריי - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • ציון

  נשלח ע"יציון 17:25, 30 במאי 2016

  לפני מספר ימים הייתי מעורב בקטטה בדרום תל אביב, הגיעו 2 ניידות לקחו פרטים והמשיכו הלאה. לקחו בן אדם אחד בתוך ניידת לחקירה והשאר נלקחו הפרטים שלהן. יש כמובן עדים ויש מצב גם למצלמות במעגל סגור. אין לי עבר פלילי. האם אני יכול לקבל על זה משהו?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  16:43, 14 ביוני 2016

  שלום ציון,
  השאלה שלך כללית ולא מספיק ממוקדת.
  מה הכוונה של מעורב בקטטה?, מי קבע שהמדובר בקטטה?, האם הוגשה תלונה על תקיפה ועל ידי מי?, האם זה שהגיש את התלונה קשר אותך כחשוד?...ועוד המון שאלות חשובות.
  לידיעתך, קטטה: מוגדרת בסעיף 191 לחוק כתגרה "המשתתף שלא כדין בתגרה במקום ציבורי, דינו - מאסר שנה אחת."
  המדובר בעבירת אלימות, ומה שמאפיין אותה, זה כאשר מוגש כתב אישום בגין עבירת התגרה, הוא מוגש, בדרך כלל, כנגד כל המשתתפים במעשה, כלומר בתקיפה ההדדית.
  עליך לדעת שעל מנת שתתגבש עבירת התגרה, יש צורך במעשה כלשהו שיש בו אלימות פיזית ממשית כלפי גופו של אחר.
  בברכה
  עו"ד פלילי יאיר רגב

  תגובה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.