תלונה אנונימית על תקיפה - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 09:43, 7 ביולי 2014

  אדם שאני מכירה תקף את אחותי אתמול פגיעה די קלה אבל אנחנו רוצים להגיש נגדו תלונה בלי שהוא יידע שאנחנו הגשנו נגדו את התלונה הוא ידוע בשכונה כאחד שיש לו חברים מהעולם התחתון ויש לו תיקים במשטרה אפשר להגיש תלונה בלי להזדהות בשם?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  23:39, 7 ביולי 2014

  שלום,
  מדובר בתלונה אנונימית שאינה יכולה לשמש כראיה מפלילה בהליך פלילי. רוב הסיכויים שהמשטרה לא תצליח להוכיח את ביצוע העבירה ללא הודעה מפלילה של הקורבן והעדים והתיק יסגר.
  לידיעתך, כל אדם רשאי להגיש תלונה בכל אחת מתחנות המשטרה על כך שבוצע עבירה פלילית. המשטרה רשאית לפתוח בחקירה גם אם נודע לה על ביצוע עבירה שלא בדרך של הגשת תלונה, כגון מסירת מידע בלבד.
  מידע שיועבר למשטרה, שיעורר חשד לעבירה פלילית, תבחן אותו המשטרה על פי שיקול דעתה המקצועית ותטפל בו על פי סדר עדיפויות נמוך.
  זכות יסוד של כל חשוד/נאשם להתגונן ע"י התעמתות עם האדם או הראיות שמפלילות אותו. תלונה אנונימית היא בפועל מידע מודיעיני שקשה לתרגם אותו לראיה משפטית.
  לשיקולך כיצד לפעול
  בהצלחה

  תגובה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.