ביטול תלונה על ניסיון לאונס - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 11:51, 3 במרץ 2014

  כשאני ואשתי היינו פרודים ומסוכסכים היא הגישה תלונה על ניסיון אונס שלי נגדה זה היה לפני 4 חודשים אנחנו ביחד היום שוב פעם. האם היא צריכה להודיע שהיא חוזרת בה מהתלונה ויסגרו את התיק ואת הרישום הפלילי שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  00:14, 4 במרץ 2014

  שלום רמי,
  המלצתי המידית קח לך עו"ד מומחה בפלילים, אין להקל ראש לרגע במצב בו אתה נמצא. תפקידו של עורך דין פלילי במסגרת עבירות אלימות ומין במשפחה הינו תפקיד חשוב ביותר. רק עורך דין מנוסה ומקצועי יוכל לבחון כראוי את תיק החקירה שנפתח נגדך ולגבש איתך קו הגנה ברור.
  השאלה לא פשוטה ועל מנת לתת לך תשובה מוסמכת יש לקבל ממך פרטים רבים נוספים.
  מה שנראה לך כפשוט "חוזרת מהתלונה" עלול להתפרש אחרת ולרעתך במשטרה.
  תלונה המוגשת במשטרה היא בדרך כלל הבסיס לחקירתה של עבירה. חקירת קרבן העבירה היא גם מרכזו של כתב האישום במידה ויוגש על ידי רשויות התביעה. יש לזכור כי גם ביטול תלונה במשטרה על ידי הקרבן לא יתקבל באופן אוטומטי.

  ביטול תלונה במשטרה שהוגשה בשל אלימות מינית של בעל כלפי אישתו גם לאחר שהגיעו בני הזוג לשלום בית אינה אפשרית.
  ברגע שמוגשת תלונה במשטרה יש למשטרה סמכות לנהל חקירה בעניין ואף להעביר את תיק החקירה לרשויות התביעה תוך המלצה להגיש כתב אישום. גם במידה והאישה מגיעה למשטרה ומבקשת לבטל את התלונה, רשויות התביעה יחליטו כיצד לסגור את התיק.
  גם בית המשפט יוכל לדון בעבירה למרות התנגדותה האישה ולמרות שביקשה להביא לביטול תלונה במשטרה.

  לפיכך אין מנוס מקבלת ייעוץ
  בברכה
  עו"ד יאיר רגב

  תגובה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.