התלונה על עבירת אלימות נמצאת אצל התוצע - פורום עבירות אלימות

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 18:32, 15 בנובמבר 2014

  שם תוכן הודעה: שלום עו"ד יאיר רגב מה זה צריך לרמוז מבחינת הנאשם כשתיק על אלימות נמצא אצל התובע המשטרתי ולא בפרקליטות? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

  עו"ד פלילי יאיר רגב,מנהל הפורום

  18:38, 15 בנובמבר 2014

  שלום סיגל,
  חסרים פרטים מהותיים לכן אמסור תשובה כללית. את מוזמנת להתקשר אלי לייעוץ.

  מהן סמכויות התביעה המשטרתית?
  במדינת ישראל קיימים שני גופים עיקריים המוסמכים להעמיד לדין בעבירות פליליות: הפרקליטות והמשטרה. התביעה המשטרתית מוסמכת להעמיד אנשים לדין בעבירות חטא ועוון ובחלק מעבירות הפשע. לשם המחשה: כ- 87% מכתבי האישום המוגשים במדינה מוגשים על ידי התביעה המשטרתית.

  לאחר הגשת התלונה וגביית הודעה מהמתלונן תאתר המשטרה את החשודים ותחקור אותם בנוגע לעבירה. במקרים מסוימים יעוכבו החשודים או ייעצרו לצורך המשך הליכי החקירה, וייתכן שישוחררו בתנאים מגבילים על מנת להגן על נפגע העבירה. במקרים מסוימים תיעשה חקירת נפגע עבירה, עד או חשוד בידי חוקר/ת נוער של המשטרה או בידי חוקר/ת ילדים של משרד העבודה והרווחה, בהתאם לגיל הנחקר ולסוג העבירה.

  מתי מוגש כתב אישום?
  עם סיום החקירה מועבר החומר ליחידת התביעות המשטרתית או לפרקליטות, בהתאם לסוג העבירה, לשם בחינת הראיות והחלטה באשר להגשת כתב אישום. אם נמצאו נגד החשוד ראיות לכאורה לביצוע העבירה, וקיים עניין ציבורי, יוגש נגדו כתב אישום. כתב האישום מוגש בדרך כלל לבית המשפט אשר בתחום שיפוטו נעברה העבירה.

  איך מתנהל ההליך המשפטי הפלילי?
  לאחר שהוגש לבית המשפט הרלוונטי כתב אישום, בית המשפט קובע תאריך לדיון הקראה. בדיון זה מקריאים לנאשם את כתב האישום נגדו והנאשם נותן את תשובתו - מודה או כופר באשמה. במידה והנאשם כופר באשמה, מתחיל שלב ההוכחות במשפט. התביעה מביאה את ראיותיה, ולאחר מכן הנאשם מציג את ראיותיו. לאחר מכן מגיע שלב הסיכומים של כל צד, ואז בית המשפט פוסק את הדין. מצא בית המשפט את הנאשם אשם, מגיע שלב הטיעונים לעונש ולאחריו גוזר בית המשפט את עונשו של הנאשם.

  חשוב לציין שקיים הליך של שימוע אותו כדאי מאוד לנצל, "שימוע" פירושו הליך הקודם להגשת כתב אישום, במסגרתו ניתנת הזדמנות לחשוד או לעורך דינו המבקשים זאת, להציג טענותיהם בפני רשויות התביעה (בכתב או בעל פה) ולשכנע, כי חומר הראיות או אינטרס הציבור אינם מצדיקים הגשתו של כתב אישום.

  השימוע מסייע לרשויות התביעה בקבלת החלטה אחראית וצודקת על עצם הגשת כתב האישום, על מהות האישום או על פרטי העבירות אשר ייוחסו לנאשם בכתב האישום.
  לעיתים אפילו זיכוי לא מצליח לתקן את הנזק שנגרם לאדם כתוצאה מהגשת כתב אישום, שלא היה מקום להגישו מלכתחילה; לעיתים, ניתן להשתמש בשימוע על מנת לשכנע את רשות התביעה להימנע מהגשת כתב אישום ואף להשפיע על העילה שבה יסגר תיק החקירה (חוסר אשמה, חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור).

  מקווה שעזרתי
  עו"ד פלילי יאיר רגב
  נייד: 054-6951781
  משרד: 072-3258486

  כתובת האתר: http://www.yairegev.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

אם אתם חשודים בביצוע עבירת אלימות? היזהרו – אתם עלולים להיענש באופן חמור ואף לשאת כתם שקשה למחוק. חשוב שתדעו מהן עבירות האלימות וסיווגן, אילו סוגי תקיפה קיימים בחוק ועוד. מהי זכותו של אדם לפעול מתוך "הגנה עצמית" וכד'. לטובתכם חשוב שתיוועצו בעורך דין פלילי – עוד בשלב החקירה במשטרה.
הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות אלימות על מאפייניה השונים.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות אלימות, אלימות כנגד אדם (החל מתקיפה, קטטה, גרימת חבלה חמורה ועד רצח), אלימות במשפחה, אלימות מינית (תקיפה מינית), אלימות כלפי קטינים, אלימות כלפי בעלי תפקיד (שוטרים, פקחים, רופאים, עובדים סוציאליים, מורים וכד') ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק.