התעללות בכלב ברחוב - פורום זכויות בעלי חיים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 16:03, 26 בפברואר 2014

  שלום סיון וכל הכבוד על הפורום, אני רואה מדי פעם נערים, בטוח שהם קטינים, שמתעללים בכלבים בדרך מבית הספר, מה אפשר לעשות בנדון פעם אחת ולתמיד? מתעללים ברמה של זריקת חפצים, התגרות חוזרת ונשנית. תודה שרון (בעלת 2 כלבים בבית...)

  השב
 • 16:29, 26 בפברואר 2014

  שלום שרון. לצערי הבעיה ידועה ומוכרת. התעללות בבעלי חיים הינה עבירה פלילית ומנוגדת לסעיף 2(א) לחוק צער בעלי חיים. הואיל ומדובר בעירה פלילית מי שאמון על אכיפת החוק היא בין היתר משטרת ישראל. בכל מקרה כדי שיטפלו בנושא עליך להשיג פרטים על הילדים כיוון שאין טעם להגיש תלונה ללא שם של החשודים בעברה. אם את יכולה לתעד את הדבר הכי טוב כיוון שהדבר משנה את המאזן. צילום הינו כבר בגדר הוכחה מעבר למילה נגד מילה ומוכיח שהם אלו שביצעו את דבר העברה ומעשיהם מהווים התעללות. קחי בחשבון שיש נדבך של קטינות כך שהדבר יטופל ע"י חוקר מיוחד. הטיפול במקרים מסוג זה (של בעלי חיים ובפרט שמעורבים בו קטינים) הינו הרבה פעמים איטי ומסורבל. לפעמים עדיף פשוט לגשת לבית הספר לזהות שם את הילדים לפנות להנהלה לטפל במקרה. מנסיוני ברגע שההנהלה בתמונה שגם מערבת את הוריהם הדבר נפסק. תיעוד רלוונטי גם בנוגע לפניה להנהלה . בהצלחה.

  תגובה

הפורום עוסק בכלל השאלות המשפטיות הנוגעות לבעלי חיים ובעליהם. תחום ההגנה המשפטית בנושא בעלי החיים כולל מגוון רחב של מקרים בהם זקוקים בעלי החיים ו/או בעליהם לייעוץ ו/או מתן הגנה משפטית. בישראל קיימים אינספור חובות וזכויות החלים על בעלי החיים ובעליהם. אילו מאוגדים בפקודות, בחוקים, בתקנות ובחוקי עזר עירוניים כולל נהלים והנחיות של המשטרה ושל המשרדים להגנת הסביבה והחקלאות. בעיות משפטיות וסכסוכים נפוצים בתחום הינם: הסגרים וקנסות ושלל בעיות  המתגלעות מול הרשויות, סכסוכי שכנים, טענות בדבר נשיכות וגרימת נזקי גוף ורכוש, סכסוכים בנוגע לבעלות בבעל החיים, פגיעה ו/או נזק שנגרמו לבעל החיים. מטרתו של הפורום הינה להנגיש את המידע בתחום ייחודי זה וכן לאפשר לבעליהם ו/או מאכיליהם של בעלי החיים להיוועץ בכל בעיה משפטית בה נתקלו בתחום זה.

יודגש כי הפורום עוסק אך ורק בבעיות בהם נתקלים בעליהם של בע"ח או מאכיליהם. כל פניה אחרת הנוגעת להתעללות או הזנחה של בע"ח יש להעביר לעמותות השונות העוסקות בנושא.