כלבים רזים מאוד - פורום זכויות בעלי חיים

שאלה חדשה
 • פגי

  נשלח ע"יפגי 10:55, 27 בפברואר 2014

  שלום אני שוכרת בית במושב ולשכנים של בעל הבית שלי יש 2 כלבים מאוד מאוד רזים. רואים להם את הצלעות וזה פשוט נורא לראות אותם. הם בוכים רוב שעות היום ואני רואה אותם רק כשהם משתחררים כי הם קשורים-כלבי שמירה. האם הרזון שלהם מוגדר כהתעללות? האם עליי לדווח על זה? והאם כאשר אדווח אצטרך להזדהות בשמי או שאוכל לעשות את זה בעילום שם?

  השב
 • 11:36, 27 בפברואר 2014

  שלום פגי, תקנות להחזקת בעלי חיים קובעות דרכי אחזקה של בעלי חיים. כלב שהוא לא בעל מסת גוף תקינה מוחזק שלא כיאות ובאופן מתעלל. גם הקשירה צריכה לעשות עפ התקנות דהיינו שיהיה לכל כלב 16 מ"ר ועוד קריטיונים כדוגמת מים טריים מחסה משמש וגשם בידוד טרמי ככל והם נמצאים על משטח בטון. אני מניחה שחלק גדול מהדברים שציינתי לא מתקיימים . גורמי האכיפה הרלוונטים משרד החקלאות הממונות על חוק צער בעלי חיים, ווטרינר רשותי, ואם את גרה באיזור נתניה רבתי אז גם יש את משטרת בעלי החיים באיזור שלכם ואם תחייגי 100 ותעבירי את התלונה היא תטופל ע"י היחידה הספציפית . (משטרה שאינה היחידה לא תטפל כי זו החזקה שעולה לכדי התעללות ולא התעללות מובהקת כפי טענתם - אני לא שותפה לדיעה זו) יש לדווח על כך. בנושא ההזדהות תלוי האם הגורמים הרלוונטים המטפלים דורשים זאת.

  תגובה

הפורום עוסק בכלל השאלות המשפטיות הנוגעות לבעלי חיים ובעליהם. תחום ההגנה המשפטית בנושא בעלי החיים כולל מגוון רחב של מקרים בהם זקוקים בעלי החיים ו/או בעליהם לייעוץ ו/או מתן הגנה משפטית. בישראל קיימים אינספור חובות וזכויות החלים על בעלי החיים ובעליהם. אילו מאוגדים בפקודות, בחוקים, בתקנות ובחוקי עזר עירוניים כולל נהלים והנחיות של המשטרה ושל המשרדים להגנת הסביבה והחקלאות. בעיות משפטיות וסכסוכים נפוצים בתחום הינם: הסגרים וקנסות ושלל בעיות  המתגלעות מול הרשויות, סכסוכי שכנים, טענות בדבר נשיכות וגרימת נזקי גוף ורכוש, סכסוכים בנוגע לבעלות בבעל החיים, פגיעה ו/או נזק שנגרמו לבעל החיים. מטרתו של הפורום הינה להנגיש את המידע בתחום ייחודי זה וכן לאפשר לבעליהם ו/או מאכיליהם של בעלי החיים להיוועץ בכל בעיה משפטית בה נתקלו בתחום זה.

יודגש כי הפורום עוסק אך ורק בבעיות בהם נתקלים בעליהם של בע"ח או מאכיליהם. כל פניה אחרת הנוגעת להתעללות או הזנחה של בע"ח יש להעביר לעמותות השונות העוסקות בנושא.