לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אבי

בעלות על כלבה במקרה של פטירת הבעלים

שלום רב, בבעלותי כלבה כבת שנה וחצי, שמפאת גודל האהבה שלי אליה, מטרידה אותי שאלה שאולי מוקדם לשאול אותה (גיל 42 עדיין נחשב "צעיר", יחסית...): כיצד אוכל להבטיח שבמקרה שאיאסף אל אבותיי בטרם עת, הבעלות על הכלבה תעבור לאדם מסוים שהביע את הסכמתו לטפל ולהחזיק בה? יש לציין כי ברקע לשאלה קיימת האפשרות שה"גרוש" שלי, שאיתו הייתי בזוגיות 7 שנים, ושאיתו גידלתי אותה בשנה הראשונה לחייה, ידרוש חזקה עליה במקרה דנן, ואת האופציה הזאת אני מעוניין לפסול ולשלול). האם אוכל לנסח משהו בסגנון: "להלן כתב העברת בעלות על כלבה בעלת שבב שמספרו XXXX. בהיותי בדעה צלולה, בהכרה מלאה ובהבנה מלאה, מצווה אני בזאת - מרצוני החופשי והמוחלט, ללא פיתוי, כפייה, תחבולה, תרמית, איום או השפעה בלתי הוגנת ולאחר שהפעלתי שיקול דעת - על אשר יעשה במקרה של פטירת הבעלים הח"מ, או בכל מקרה של פגיעה בהכרה של הח"מ, בין אם זמנית או לצמיתות, אשר בגינן אין הח"מ כשיר לטפל בכלבה דנן, ולקבל החלטה בדעה צלולה בדבר החזקה עליה והטיפול בה, כמפורט להלן: הריני מצווה בזה, כי במקרה שהתקיים אחד או יותר מהתנאים המפורטים לעיל, תעבור הבעלות על הכלבה ל_____ (שם, כתובת, ת"ז)". אם כן, האם צריך עו"ד לשם כך?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום זכויות בעלי חיים