ריב על החזקת הכלב - פורום זכויות בעלי חיים

שאלה חדשה
 • אלינור

  נשלח ע"יאלינור 11:28, 3 במרץ 2014

  אני ובן הזוג שלי היינו יחד 3 שנים וביחד אימצנו כלב מסוג שיצ'ו נפרדנו לפני שבוע והחבר לשעבר עזב את הדירה ואני נשארתי עם הכלב כי הוא חזר לבית של ההורים שלו עד שימצא דירה אבל הוא רוצה לקחת איתו את הכלב ואני רוצה את הכלב. אף אחד לא מוכן לוותר עליו. מה עושים במקרה כזה? האופציה היחידה היא בית משפט??

  השב
 • 21:45, 3 במרץ 2014

  שלום אלינור, באופן עקרוני מתייחסים למקרים מסוג זה ממש כמו עם ילדים קרי משמורת ולפעמים קובעים הסדרי ראיה. אם העניינים לא מסתדרים מחוץ לכותלי בית משפט קרי לא בהסכמה או הליך גישור וכו' אז כן בית משפט הוא הפורום הרלוונטי (ברור שטרם נקיטת הליכים ניתן להוציא מכתב) בהליך משפטי בודקים אצל מי יהיה לו טוב יותר והיכן ימולאו צרכיו הפיזיים והנפשיים בצורה טובה יותר. הליך משפטי רלוונטי מהטעמים הבאים: אם הבעלות בכלב רשומה על שמו וכעת אתם לא חיים ביחד יש להסדיר את הבעלות כיוון שהיא פרסונאלית, אם הוא יחטוף את הכלב כיום על פניו הוא גם שלו ולכן המשטרה לא תתערב (גם כך רהמשטרה רואה בסכסוכים מסוג זה סכסוך אזרחי) וגם כדי לחיות בשקט ושלווה ולקבל פס"ד שהכלב הוא שלך ובבעלותך על כל המשתמע מכך.

  תגובה

הפורום עוסק בכלל השאלות המשפטיות הנוגעות לבעלי חיים ובעליהם. תחום ההגנה המשפטית בנושא בעלי החיים כולל מגוון רחב של מקרים בהם זקוקים בעלי החיים ו/או בעליהם לייעוץ ו/או מתן הגנה משפטית. בישראל קיימים אינספור חובות וזכויות החלים על בעלי החיים ובעליהם. אילו מאוגדים בפקודות, בחוקים, בתקנות ובחוקי עזר עירוניים כולל נהלים והנחיות של המשטרה ושל המשרדים להגנת הסביבה והחקלאות. בעיות משפטיות וסכסוכים נפוצים בתחום הינם: הסגרים וקנסות ושלל בעיות  המתגלעות מול הרשויות, סכסוכי שכנים, טענות בדבר נשיכות וגרימת נזקי גוף ורכוש, סכסוכים בנוגע לבעלות בבעל החיים, פגיעה ו/או נזק שנגרמו לבעל החיים. מטרתו של הפורום הינה להנגיש את המידע בתחום ייחודי זה וכן לאפשר לבעליהם ו/או מאכיליהם של בעלי החיים להיוועץ בכל בעיה משפטית בה נתקלו בתחום זה.

יודגש כי הפורום עוסק אך ורק בבעיות בהם נתקלים בעליהם של בע"ח או מאכיליהם. כל פניה אחרת הנוגעת להתעללות או הזנחה של בע"ח יש להעביר לעמותות השונות העוסקות בנושא.