פחד מאישום בעבירת מין לא מוצדקת - פורום עבירות מין

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 11:08, 27 בינואר 2015

  שלום, אני בן 24, סטונט בחו"ל, לפני כמעט 10 שנים בגיל 15 שכבתי עם חברה שלי שהייתה בת 12, אירוע חד פעמי, כמובן שהכל היה בהסכמה מלאה. לאחר מכן במשך תקופה היא ניסתה להאשים אותי באונס, כולל תאור סיטואציות שלא קרו מעולם, אך התלונה לא הוגשה למשטרה, אלא למיטב ידיעתי לעובד סוציאלי (גם האם לא רצתה להגיש תלונה). כיום בתוך תהליך השיקום העצמי, צף לו הנושא ושלחתי לה הודעה אשר מסתכמת ב "האם הצטערת על השקר שהפצת?" מכיוון שהיא הייתה קטינה והדבר בחוק היבש אינו חוקי, יש בי חשש שהיא תפנה למשטרה (הרי בזמנו הגינות לא היתה הצד החזק שלה). האם עלי לפחד מהשלכות תלונה כזאת? האם היא מבוססת? יש בכוחי לעשות משהו כדי להגן על עצמי? תודה רבה מראש ויום מצויין!

  השב
 • 21:11, 16 בפברואר 2015

  יואב שלום,
  ככלל העבירה מתיישנת כעבור 10 שנים. כך שבמידה ולא עברו 10 שנים כפי שניתן להבין משאלתך קיימת האפשרות שיוגש נגדך כתב אישום אם כי בסבירות לא גבוהה בשל הקושי הראייתי בהוכחת האשמה בחלוף זמן כה רב. לדעתי עליך לפנות מידית לעו"ד העוסק בפלילים כדי שיוכל לקבל את התמונה במלואה וייתן לך יעוץ משפטי ראוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דרור שלום

מנהל הפורום: עו"ד דרור שלום

החל לעסוק בתחום המשפט לפני כ- 14 שנים, לפני כן שירת במשטרת ישראל כ -17 שנה. בין תפקידיו - קצין חקירו
למידע נוסף

053-9378363 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל הקשור לעבירות המין השונות, ידון בסוגיות כגון: מתי מתקיימת עבירת מין, מהן זכויות החשוד בעבירות מין, כיצד יש לנהוג במקרים בהם זומנת לחקירה בגין חשד לביצוע עבירת מין, מהם זכויותיך באם הורשעת בעבירת מין ומהן אפשרויות השיקום במקרה זה, זכויות קורבן עבירות מין, ההשלכות הכרוכות בהרשעה בעבירת מין, ליווי ודרכי טיפול בנפגעי עבירות מין.  כמו כן, הפורום יעסוק בעבריינות מין בקרב בני נוער.