זימון לבית משפט על נהיגה מהירה בלי ביטוח - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 10:39, 25 ביוני 2014

  קניתי אוטו חדש וביום שקיבלתי אותו נסעתי איתו מחוץ לסוכנות מכוניות כשעדיין אין לי ביטוח כי התכוונתי לעשות אותו באותו היום שבו מזמינים אותי לקחת את האוטו. שוטר תפס אותי בעיר ואמר לי שאני נוסעת בעיר בחריגה של 20 קמ"ש וזה לא נכון. קיבלתי דו"ח והוא שיחרר אותי אמרו לי שאני יכולה לקבל בדואר הזמנה לבית משפט גם אם השוטר לא אמר לי על כך שום דבר. האם לעובדה שנסעתי בלי ביטוח ומעל המותר (לדעתו של השוטר) יקראו לי לבית משפט באמצעות מכתב בדואר או שזה נגמר עם הדו"ח?

  השב
 • 12:44, 25 ביוני 2014

  — שלום רב,
  באופן עקרוני על נסיעה במהירות של 20 קמ״ש מעל המותר בכביש עירוני מקבלים דו״ח בסך של 750 ₪ כאשר בצידו יש 8 נקודות משרד הרישוי.
  אני מניח כי גם את קיבלת דו״ח זה ולכן אינך צפויה לקבל זימון לבית המשפט בעבור מקרה זה.
  חשוב לזכור כי את יכולה ליזום בעצמך פניה לבית המשפט באמצעות הגשת בקשה להישפט על הדו״ח וזאת על מנת לגרום למחיקת 8 הנקודות הנלוות לעבירה.
  למידע מורחב בעניין את מוזמנת להיכנס לאתר משרדי בכתובת: www.snb.co.il

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.