האם ישלח אלי דוח בדואר? - פורום מהירות מופרזת

שאלה חדשה
 • ‫יוסף עיוטי‬‎

  נשלח ע"י‫יוסף עיוטי‬‎ 00:38, 9 בפברואר 2016

  שלום הבחנתי מאוחר בניידת שבה ישב שוטר עם אקדח לייזר מכוון לכביש לאחר שחלפתי על פניו וגם לפני לא היה פלאש מצלמה וודאי. השאלה ומאחר ואני לא בטוח באיזה מהירות נסעתי. האם ישנו סיכוי בבהנחה שכן עברתי את המהירות המותרת, האם קיימת אפשרות שיפתיע אותי דוח בדואר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גבי סעדון

  עו"ד גבי סעדון,מנהל הפורום

  18:49, 11 בפברואר 2016

  יוסף שלום,
  ברוב המקרים בהם מופעל מכשיר מד מהירות לייזר השוטר מחויב עפ"י נוהל משטרתי ברור לעצור את הנהג על אתר ולרשום לו את הדו"ח, ואולם לעיתים אנשים בורחים מהמשטרה ואז הדו"ח מגיע לעיתים בדואר.
  במקרה כפי שרשמת על פניו יותר סביר שלא נסעת במהירות גבוהה ולכן השוטר לא עצר אותך.
  בהצלחה בהמשך.
  עו"ד גבי סעדון

  תגובה
פורום נהיגה במהירות מופרזת הינו הכרחי לציבור הנהגים אשר נתפסו נוהגים במהירות מופרזת וזאת לאור האכיפה והענישה המחמירה של בתי המשפט לתעבורה ברחבי הארץ, מטרת הפורום לתת מענה ראשוני לנהגים אשר קיבלו דוח מהירות ואף לתת מענה לנהגים אשר עומדים בפני שימוע של קצין משטר .
עבירת המהירות מתחלק ל-3 דרגות, הראשונה דוח 250 ₪ ללא נק', ובמהירות יותר גבוה 750 ₪ 8 נקודות, וכאשר נוסעים בדרך עירונית מעל ל-30 קמ"ש ובדרך בין עירונית מעל 40 קמ"ש, מקבלים זימון לבית המשפט לתעבורה 10 נק', וזאת בנוסף לזימון לקצין משטרה אשר רשאי לפסול את רישיון הנהיגה במידית לתקופה של 30 יום.
בתי המשפט כיום מחמירים עם הנהגים בענישה שיכולה להגיע לפסילה של מספר חודשים ובמהירויות גבוהות מאוד למאסר מאחורי סורג ובריח.
ייצוג מקצועי ע"י עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה יכול להביא לזיכוי בעבירות התעבורה ולהקלה משמעותית בענישה.