קרדיט על עבודות שביצעתי כהיותי שכיר - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 09:58, 16 בדצמבר 2014

  שלום רב . כהיותי שכיר בחברה מסוייnת , תכננתי מבנים רבים (תכניות חשמל) , לאחר סיום עבודתי בחברה הקמתי משרד משל עצמי. כעת אני כותב את פרופיל המשרד שלי על מנת לשווקו . שאלתי היא : האם מותר לי לכתוב בפרופיל חברה אילו מבנים תכננתי ? בסופו של יום , בזמן שעבדתי כשכיר בחברת התכנון הנ"ל למרות שאני תכננתי את רוב ולפעמים גם את כל התכניות של מבנה מסוים,החתימה הסופית הייתה של הבעלים של החברה. תודה לעונים .

  השב
 • 11:34, 30 בדצמבר 2014

  לירן שלום

  תשובה לשאלתך נוגעת בין היתר למהות הסכם ההעסקה שהיה לך עם המעסיק הקודם. הייתי ממליץ שבמידה וקשריך אתם טובים, תתאם אתם את העניין ותקבל את הסכמתם. בכל מקרה, במידה שאין איסור בחוזה ההעסקה שלך לגבי העניין, אני לא רואה בעיה בלקיחת קרדיט - הנכון ביותר לציין כי הדברים נעשו בעת שעבדת בחברה האחרת כדי שלא תואשם בהטעיה (לא הרי תכנון במסגרת עסק אחר לתכנון שבצעת באופן עצמאי).
  מאחל לך הצלחה בעסק החדש
  בברכה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.