לפני הקמת עסק חדש - איך אני יכול להבטיח שלא אפגע מפתיחת עסק מתחרה? - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 12:21, 29 בינואר 2015

  יש רחוב שבו לא קיים עסק כמו שלי בעיר שבה אני גר אני רוצה לפתוח באותו הרחוב את העסק שלי אבל מפחד שיפתחו בעוד שנה שנתיים עסק מתחרה לי והעסק שלי יפגע איך אני מבטיח שאני לא אפגע מפתיחה של עסק אחר מתחרה שלי?

  השב
 • 08:25, 1 בפברואר 2015

  אייל שלום

  לצערי לא איש בשורות אני.
  אין דרך לוודא שלא ייפתח עסק זהה ברחוב. כאשר מדובר בעסקים פרטיים - כל אחד עושה את השיקול העסקי שלו ולוקח בין היתר את הסיכונים בחשבון - למשל הסיכון שייפתח עסק זהה. לעיתים, כאשר פותחים עסק במסגרת פרוייקט מסחרי (למשל קניון) ניתן לעיתים לדעת ולהסכים על התמהיל של החנויות ואז יש פחות חשש למתחרים.
  בהצלחה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.