סיכויים להקמת עסק נוסף לאחר שעסק ראשון פורק - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • אביתר

  נשלח ע"יאביתר 12:32, 19 בפברואר 2015

  האם כאשר חברה מפורקת בהוראת בית משפט יש אות קלון על בעל החברה כלומר יהיה לי קשה לפתוח עסק חדש?

  השב
 • 04:54, 20 בפברואר 2015

  אביתר שלום רב

  ראשית, חשוב להבין באילו נסיבות פורק העסק, אם כי ניתן להניח על פניו שבית המשפט הורה על פירוק העסק בשל מצב של חדלות פירעון של העסק) המכונה בפי כל פשיטת רגל(של העסק) , כלומר מצב בו העסק אינו יכול לעמוד בהתחייבויות שלו ועל פי בקשת נושיו בית המשפט מורה על פירוק העסק, וככל שנותרו לו נכסים או משאבים, הם מחולקים בין הנושים.
  עוד יש לזכור עיקרון חשוב במשפט והוא הישות המשפטית הנפרדת. אם העסק המדובר הוא חברה בעירבון מוגבל, ויש להניח שכך המצב, הרי שהחברה הינה ישות משפטית בפני עצמה והבעלים של החברה לא בהכרח מגיע לחדלות פירעון כאשר החברה חווה זאת אלא אם כן הוא ערב אישית לחובות. במקרה כזה אין מניעה שייפתח עסק אחר בתקווה שלקחי קריסת העסק הראשון נלמדו.
  בברכה
  גונן בן יצחק, עוײד
  גונן בן יצחק, עוײד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.