פתיחת דוכן לממכר שתייה קרה וחמה - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
  • יובל

נשלח ע"ייובל 10:08, 4 באוגוסט 2014

שלום רב שמי יובל ואני רוצה לפתוח דוכן של שתיה חמה וקרה עם סנדביצים ומאפים ברחוב שבו אין עוד הרבה עסקים כמוני אבל יש באיזור די הרבה משרדים חוץ מלקבל אישורים ממשרד הבריאות ומהעירייה איפה עוד אני צריך לקבל אישורים וממי? ועוד שאלה אם במשך הזמן אני ירצה להוסיף עוד מנות כמו למשל פלאפל או שווארמה וכו' האם זה מצריך אישורים נוספים ?

השב
  • 15:15, 10 באוגוסט 2014

שלום יובל
    כדאי לטפל במגוון היבטים של פתיחת דוכן לממכר שתייה וכריכים:
    ראשית אני ממליץ לפתוח חברה בע"מ. עניין זה חשוב להבהיר - פתיחת חברה בעירבון מוגבל מגנה על הבעלים של החברה (אתה) ויוצרת בעצם "מסך התאגדות" שהופך את החברה לישות משפטית נפרדת. לכן אם יהיה סכסוך משפטי או תביעה היא תהיה ככלל נגד החברה ולא נגדך אישית.
    פן נוסף הוא ההביט של רישוי העסק. לכל עירייה יש את הכללים שלה לרישוי עסק - המלצתי היא ללמוד את הדרישות ולהיערך לקבלת רישוי עסק בצורה מסודרת.
    פן אחר הוא ההיבט החוזי - בין אם מדובר על פתיחת מקום (שכירות, העסקת עובדים) או דוכן הרי שקיימים חוזים שיש להכין בזהירות הראוייה ולוודא כי במסגרתם נשמרות זכויות החברה וזכויותיך.
    בכל מקרה רצוי לבצע את התהליך בליווי עו"ד הבקיא בתחום.
    בהצלחה רבה!
    עו"ד גונן בן יצחק

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.