פגישת היכרות לפני טיוטא בין שותפים על אפלקצית מובייל - פורום הקמת חברה

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 23:50, 7 בספטמבר 2014

  אני מחפש עו״ד לענייני יזמות, אם לדייק- לא שני היזימים יפגשו עם עו״ד אלא רק אחד מהם. היזם הראשון ניסח טיוטא לעקרי דברים בין שני היזמים. השני לא כ״כ מכיר את עולם המונחים והמושגים ורוצה ביחד עם עו״ד בתחום להבין מה המשמעות של הדברים ומה כדאי או יוכל לבקש כדי שהחוזה יהיה הוגן כלפיו גם. חפשתי בהתחלה בחממות ובעיריית ת״א גוף שמציע שירותים מסובסדים כאלה או בחינם אבל לא מצאתי. אני זמין ברעננה במהלך אמצ״ש ובת״א בשישי או באמצ״ש אחרי 1900. מה המחירון לפגישה/שתיים כאלה? חשוב להדגיש שאני לא מצפה לנסח יחד הסכם מייסדים אלא רק מעבר יחד על טיוטא של עקרונות, כדי להבין יחד מושגים ולחשוב יחד עם מומחה מה הוגן וכדאי לבקש

  השב
 • 09:28, 6 באוקטובר 2014

  אדם שלום רב!

  מקווה שמאז שפרסמת את השאלה כבר מצאת עו"ד להתייעץ איתו.
  ככלל, אכן רצוי להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום הספציפי. גם הנטייה (הכל כך ישראלית) למצוא ייעוץ בחינם או חצי חינם עולה בסופו של דבר ממון רב כאשר עורך דין שאינו בקיא בתחום מטפל בעניין.
  איך תדע שעורך הדין אליו פנית מתאים לעניין?
  נסה לקבל המלצות ממכרים - אין כמו חוות דעת של מי שכבר חווה עורך דין בפעולה.
  אם אתה מגיע לעורך דין (ואני לא מדבר על משרדי ענק) שמטפל גם בפלילי גם בתעבורה גם משפחה גם נדל"ן וגם יזמות - תברח!!!
  כדאי לקרוא ולחפש חומר בגוגל על ניסיונם של יזמי הזנק אחרים.
  בהצלחה
  גונן בן יצחק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שמעון סדגסי

מנהל הפורום: עו"ד שמעון סדגסי

משרד סדגסי ושות' ממוקם במגדלי עזריאלי בת"א ומשלב ידע ונסיון שנצבר במשך שנים רבות תוך התחדשות מתמדת ו
למידע נוסף

072-3103840 חיוג
הודעה

לא מספיק לחשוב על תכנית עסקית ולחלום על הצלחה כלכלית. פתיחת חברה הינה מהלך שיש בו היבטים משפטיים שונים וכמו כל מהלך עסקי אחר יש לתת לכך את הדעת ולתכנן זאת כראוי.
פורום פתיחת חברה נועד עבור כל מי שמתעניין בהקמת חברה וכן עבור יזמים ובעלי חברות ועסקים אשר מטבע הדברים זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי הנוגע למהלכים לפני הקמת החברה – הפרוצדורה של הקמת החברה והאופן המשפטי הראוי בו חברה אמורה להתנהל.
במסגרת הפורום נעסוק בהיבטים שונים של תהליך פתיחת חברה החל מנושאים כגון שם החברה והאופן בו הדבר נעשה ברשם החברות, דרכים שונות לפתיחת חברה ברשם החברות, תקנון החברה ומה עליו להכיל, פרוטוקול של אסיפת בעלי מניות של החברה, התנהלות מול הבנק בפתיחת חשבון בנק לחברה, דירקטורים ומשמעות העירבון המוגבל של חברה.
יש להדגיש כי הנושאים המועלים בפורום הינם לצורך מידע ראשוני בלבד. אין לראות בהם ייעוץ משפטי ומומלץ לפנות לייעוץ משפטי מקצועי.