דיון נוסף בבית משפט - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 08:41, 22 באוקטובר 2014

  תבעתי אדם שגם לו וגם לי ברור שהוא האשם והוא צריך להחזיר לי כסף שהוא חייב לי והוא עוד ביקש ממני לשלם סכום שאני לא חייב לו כשהוא מאיים לפנות להוצאה לפועל. פניתי לבית משפט לתביעות קטנות והוא לא הגיע לדיון השופט קבע שאני זכאי להחזר הכספי. הוא ערער וביקש דיון נוסף והשופט אישר לו. האם זה תקין והאם שופט שקבע שאני זכאי וניצחתי יכול לחזור בו בדיון השני?

  השב
 • 10:36, 22 באוקטובר 2014

  גיל שלום רב, אני מניח שהוא הגיש בקשה לביטול פסק דין, שניתן במעמד צד אחד, ולא ערעור, כי על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות צריך להגיש בקשת רשות ערעור למחוזי.. מכל מקום, אם זה היה המצב, אז אכן השופט רשאי לחזור ולדון בתיק בנוכחות שני הצדדים וייתכן שהתוצאה הסופית תהיה שונה, לאחר שמיעת הצדדים ובחינת הראיות. בהצלחה

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.