• 23 באוקטובר 2014

    האם ניתן להמתין לפסק דין בערעור או שיש חובה מיידית לפנות לקרן

    במהלך הליך שנפתח בגין טענת הקרן להתיישנות , חזרה בה הקרן מטענת ההתיישנות ושלחה לעמית טפסי תביעה לפנסיית נכות, באותו ההליך נטען מטעם העמית (התובע) בנוסף כי יש לשלול את סמכות קרן הפנסיה להחליט בדבר זכאות התובע לק. נכות מאחר וזו פעלה בזדון כנגד התובע על מנת לשלול ממנו זכויותיו. בפסק הדין צויין שהסמכות לקבוע את הזכאות ושיעורה נתונה בידי הקרן, וכי אין לדון בעניין הזכאות טרם שנושא זה לובן ע"י הקרן !! לא צויין בו מתי על התובע לפנות לקרן למימוש זכויותיו.

    שאלתי היא:
    על פסק זה הוגש ערעור לפיו בגין מעשיי מעילה ומרמה שביצעה הקרן אין לאפשר לקרן סמכות להחליט בעניינו של התובע. האם בנתונים הללו , יש חובה לפנות מיידית לקרן מיידית למימוש הזכויות? או שניתן להמתין קודם לתוצאות הערעור שייקבעו האם סמכות הקרן אכן נתונה בידייה או לא?

    23 באוקטובר 2014
  • 23 באוקטובר 2014

    האם ניתן להמתין לפסק דין בערעור או שיש חובה מיידית לפנות לקרן

    שלום רב,
    אין ברשותי את תקנון הקרן ומסמכים נוספים כדי להשיב לשאלה האם קיימת חובה לפנייה מיידית לקרן. יחד עם זאת, אם תיעשה פנייה לקרן למתן החלטה, זה מן הסתם עלול לייתר את הערעור שמלכתחילה מבוקש בו להגיע להחלטה שלקרן אין סמכות לדון בעניין, כי יהיה ניתן לומר שהפנייה לקרן בשלב זה מלמדת על הענקת סמכות או לפחות על הסכמה בדבר סמכותה. אם בכל זאת יוחלט על פנייה לקרן לקביעת הזכאות, חשוב לציין בפנייה שעצם הפנייה לקביעת הזכאות נעשית מבלי להכיר בסמכות הקרן.
    בהצלחה,

    23 באוקטובר 2014
    • 23 באוקטובר 2014

      רוב תודות על התשובה המפורטת. האם הפרטים הבאים משנים מתשובתך

      מבחינת החובה לפנייה מיידית לקרן:
      אוסיף כי הייתה מחלוקת לגבי תק' ההתיישנות הנקובה בתקנון, אלא שבמהלך ההליך המשפטי הקרן קבעה כי בגלל שבמועד התיישנותה של תביעת התובע על פי תקנון הקרן, התובע לא היה מסוגל לדאוג לענייניו חל החריג לחוק ההתיישנות (הוא סעיף 11 לחוק ההתיישנות) והקרן צרפה טופס תביעה לפנסיית נכות.
      האם ההבהרות שהוספתי משנות מתשובתך לגבי חובת הפנייה המיידית לקרן?

      תודה רבה על העזרה

      23 באוקטובר 2014
      • 24 באוקטובר 2014

        רוב תודות על התשובה המפורטת. האם הפרטים הבאים משנים מתשובתך

        על פניו, לא. אולם, וזה החשוב, אינני יודע מהן הוראות הקרן לגבי המועד להגשת בדיקת הזכאות, והאם ישנן הוראות המתייחסות לשיהוי או לא (עיכוב בדרישה), בתוך תקופת ההתיישנות. כמו-כן, אינני יודע האם הוראות התקנון מתייחסות לביצוע תשלום רטרואקטיבי. אני חושב שכדי לקבל תשובות ספציפיות מדויקות, עליך לפנות לעו"ד, רצוי כזה שתחום התמחותו הוא ביטוח לאומי/תביעות נזקי גוף ולאחר שיקרא את החומר, יוכל לסייע לך. בהצלחה

        24 באוקטובר 2014
        • 27 באוקטובר 2014

          ככל שהדעות של עורכי דין נזיקיסטים הינן מגוונות והתמונה אינה בהירה

          מספיק על מנת לישון טוב בלילה - האם הגשת בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין (בעניין סמכות הקרן לקבוע בדבר הזכאות לק. נכות) עושה שכל ונראת כפיתרון בטוח?

          תודה על העזרה

          27 באוקטובר 2014
          • 27 באוקטובר 2014

            ככל שהדעות של עורכי דין נזיקיסטים הינן מגוונות והתמונה אינה בהירה

            שלום רב, אני מציע לך בראש ובראשונה לדבוק בעו"ד שמטפל בעניינך ולחדול מלחפש אחר עצות רבות, כי אתה רק תתבלבל מזה. אתה תמצא מספר כפול או משולש של עצות ממספר המייעצים. לגופו של עניין, בקשה שכזו אכן עושה שכל. בקשר לסיפא של שאלתך, הרי שעולם המשפט הוא לא ודאי. בהצלחה

            27 באוקטובר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?