האם ניתן להמתין לפסק דין בערעור או שיש חובה מיידית לפנות לקרן - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 12:11, 23 באוקטובר 2014

  במהלך הליך שנפתח בגין טענת הקרן להתיישנות , חזרה בה הקרן מטענת ההתיישנות ושלחה לעמית טפסי תביעה לפנסיית נכות, באותו ההליך נטען מטעם העמית (התובע) בנוסף כי יש לשלול את סמכות קרן הפנסיה להחליט בדבר זכאות התובע לק. נכות מאחר וזו פעלה בזדון כנגד התובע על מנת לשלול ממנו זכויותיו. בפסק הדין צויין שהסמכות לקבוע את הזכאות ושיעורה נתונה בידי הקרן, וכי אין לדון בעניין הזכאות טרם שנושא זה לובן ע"י הקרן !! לא צויין בו מתי על התובע לפנות לקרן למימוש זכויותיו. שאלתי היא: על פסק זה הוגש ערעור לפיו בגין מעשיי מעילה ומרמה שביצעה הקרן אין לאפשר לקרן סמכות להחליט בעניינו של התובע. האם בנתונים הללו , יש חובה לפנות מיידית לקרן מיידית למימוש הזכויות? או שניתן להמתין קודם לתוצאות הערעור שייקבעו האם סמכות הקרן אכן נתונה בידייה או לא?

  השב
 • 14:25, 23 באוקטובר 2014

  שלום רב,
  אין ברשותי את תקנון הקרן ומסמכים נוספים כדי להשיב לשאלה האם קיימת חובה לפנייה מיידית לקרן. יחד עם זאת, אם תיעשה פנייה לקרן למתן החלטה, זה מן הסתם עלול לייתר את הערעור שמלכתחילה מבוקש בו להגיע להחלטה שלקרן אין סמכות לדון בעניין, כי יהיה ניתן לומר שהפנייה לקרן בשלב זה מלמדת על הענקת סמכות או לפחות על הסכמה בדבר סמכותה. אם בכל זאת יוחלט על פנייה לקרן לקביעת הזכאות, חשוב לציין בפנייה שעצם הפנייה לקביעת הזכאות נעשית מבלי להכיר בסמכות הקרן.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 20:59, 23 באוקטובר 2014

  מבחינת החובה לפנייה מיידית לקרן:
  אוסיף כי הייתה מחלוקת לגבי תק' ההתיישנות הנקובה בתקנון, אלא שבמהלך ההליך המשפטי הקרן קבעה כי בגלל שבמועד התיישנותה של תביעת התובע על פי תקנון הקרן, התובע לא היה מסוגל לדאוג לענייניו חל החריג לחוק ההתיישנות (הוא סעיף 11 לחוק ההתיישנות) והקרן צרפה טופס תביעה לפנסיית נכות.
  האם ההבהרות שהוספתי משנות מתשובתך לגבי חובת הפנייה המיידית לקרן?

  תודה רבה על העזרה

  תגובה
 • 07:15, 24 באוקטובר 2014

  על פניו, לא. אולם, וזה החשוב, אינני יודע מהן הוראות הקרן לגבי המועד להגשת בדיקת הזכאות, והאם ישנן הוראות המתייחסות לשיהוי או לא (עיכוב בדרישה), בתוך תקופת ההתיישנות. כמו-כן, אינני יודע האם הוראות התקנון מתייחסות לביצוע תשלום רטרואקטיבי. אני חושב שכדי לקבל תשובות ספציפיות מדויקות, עליך לפנות לעו"ד, רצוי כזה שתחום התמחותו הוא ביטוח לאומי/תביעות נזקי גוף ולאחר שיקרא את החומר, יוכל לסייע לך. בהצלחה

  תגובה
 • 15:39, 27 באוקטובר 2014

  מספיק על מנת לישון טוב בלילה - האם הגשת בקשה לעיכוב ביצוע פסק דין (בעניין סמכות הקרן לקבוע בדבר הזכאות לק. נכות) עושה שכל ונראת כפיתרון בטוח?

  תודה על העזרה

  תגובה
 • 21:00, 27 באוקטובר 2014

  שלום רב, אני מציע לך בראש ובראשונה לדבוק בעו"ד שמטפל בעניינך ולחדול מלחפש אחר עצות רבות, כי אתה רק תתבלבל מזה. אתה תמצא מספר כפול או משולש של עצות ממספר המייעצים. לגופו של עניין, בקשה שכזו אכן עושה שכל. בקשר לסיפא של שאלתך, הרי שעולם המשפט הוא לא ודאי. בהצלחה

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.