השקעת כספים בהקמת חברה - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 09:59, 9 בספטמבר 2014

  שלום רב, אני תכניתן והיה לי רעיון לתוכנה כלשהי. חבר שלי ואני הקמנו חברה והחבר השקיע כסף והתחייב להשקיע עוד כסף בהמשך ועכשיו הוא התחרט ולא מוכן להשקיע עוד כסף, ואני תקוע עכשיו. מה אני יכול לעשות במצב הזה? תדה.

  השב
 • 19:41, 9 בספטמבר 2014

  גיל שלום רב,
  כדי לתת מענה מדויק יש לקרוא את ההסכם שביניכם, שאמור, לפחות בחלקו, להתייחס לשאלה ששאלת. בהסכמי השקעה, קבועים מנגנונים שונים שמסדירים את הסוגיה זו, כמו למשל, דילול מניות, או חיוב של בעל מניות להוסיף ולהשקיע מהונו הפרטי, בין אם בדרך של השקעה או בין אם בדרך של הלוואת בעלים. מכל מקום, אתה צריך להחליט אם אתה רוצה לחייב את החבר שלך להשקיע את הכספים שהתחייב להשקיע, ואם כן, אז עליך להגיש תביעה ולדרוש סעד של אכיפה, או שבאפשרותך לדרוש רק פיצוי כספי בגין הפרתו את ההסכם שביניכם (הדבר אפשרי גם אם ההסכם שביניכם הוא בע"פ, רק קיים קושי ראייתי כשאין הסכם בכתב).
  בהצלחה,.

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.