זכויות המוניטין, פוטנציאל השתכרות וזכויות פנסיוניות - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
 • אולי זמיר דוידוביץ

  נשלח ע"יאולי זמיר דוידוביץ 16:15, 22 ביוני 2015

  חתמתי על הסכם גירושין ב 2011. לא פנינו לאקטואר על פי סעיף בהסכם. בן זוגי לשעבר הינו רופא כירורג מומחה ואני עובדת סוציאלית. יצאנו מאז גיל 16. ברצוני לדעת מה בדבר זכויות המוניטין ופוטנציאל ההשתכרות בנוסף לצורך להעריך את הזכויות הפנסיוניות. מועד הקרע היה בשנת 2002. בברכה אולי

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

  ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

  16:35, 23 ביולי 2016

  אורלי שלום,
  חשוב לפנות לאקטואר / רו"ח לביצוע איזון הנכסים כיוון שאם נדרש לעגן לפי חוק חלוקות זכויות פנסיוניות בין בני זוג שנפרדו 2014 - את עלולה לאבד קיצבת שארים אם לא תירשם הערה בקרן הפנסיה. בקביעת פערי השתכרות, מוניטין אישי ונכסי קריירה. תחילת השיתוף לרוב הנה מועד הנישואין. אלא אם ניתן להוכיח שקיימתם משק בית משותף וכו' כידועה בציבור טרם הנישואים.
  לגבי מוניטין אישי ופערי השתכרות - יש לבחון תחילה אם בהסכם ביניכם שקיבל צו בימ"ש חלק זה נקבע לחלוקה. אם לא נקבע אין ביטחון שניתן כעת לדרוש זאת. אם נקבע - חישובי האקטואר יבחנו את העלייה בשכר שלך ושל בן הזוג לשעבר ותחת מודלים מקובלים שנקבעו ע"י פרופסור שחר ליפשיץ ובפסיקה, יקבעו את החלק לו את זכאית בגין פערי השתכרות בעת הגירושים. גם כאן, ככל שלא דרשת פיצוי זה סמוך לגירושין יהיה קושי לדרוש זאת בדיעבד. לכן, מומלץ לא לעכב את הטיפול במימוש זכויותייך הן הפנסיוניים והן את הפיצוי בגין פערי השתכרות.

  תגובה

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.