זכויות של גרושה כשהבית הוא ע"ש הגרוש - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
  • רונה

נשלח ע"ירונה 10:28, 19 ביולי 2016

שלום , אני נשואה 5 שנים לקצין קבע בתפקיד בכיר ואני לא עובדת מחוץ לבית ומגדלת את שני הילדים שלנו . הבית שבו אנחנו גרים עוד לפני החתונה הוא הבית שבעלי קנה עם הוריו לפני שהכרנו והבית גם כתוב על שמו . מה יקרה מבחינתי אחרי שאגיש בקשה לגירושין מבחינת הזכויות שלי בבית ?

השב
  • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

16:13, 23 ביולי 2016

ככלל, איזון הנכסים מתייחס לכלל הזכויות הסוציאליות, הנכסים והמוניטין שהצטברו במהלך תקופת השיתוף. לפיכך, לכאורה, הבית שהיה בבעלות בעלך לא נרכש מכספי השיתוף ואין לך בו חלק. יחד-עם-זאת, יש לבחון האם כספים מהשיתוף שימשו להשביח את הבית ולעלות את ערכו. במקרה זה ניתן לחשב את שווי ההשבחה או לפחות עלות ההשקעה ולהחזיר לך את החלק שבמקום לשמש את חיי השיתוף שימש להעלאת ערך הנכס. בהתאם לנסיבות העניין, חלק זה עשוי להיות מהותי מכלל שווי הנכס.

תגובה

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.