מערכת פוטו-וולטאית ביתית - כיצד מציגים בדוח השנתי - פורום ייצוג ברשויות המס

שאלה חדשה
 • מורן בר-טל

  נשלח ע"ימורן בר-טל 21:54, 29 במאי 2016

  שלום רב, יש לנו מערכת וולטאית ליצור חשמל על גג ביתנו. קיבלנו מחברת חשמל טופס שנתי "אישור על ניכויי מס הכנסה מתשלומים ...). כעקרון לגודל המערכת שלנו אנו פטורים מתשלום מס. היכן בטופס 1301 יש להתייחס לטופס? אילו סעיפים אני צריכה למלא? אודה להתייחסותך בברכה מורן בר-טל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

  יוסי ישועה,מנהל הפורום

  08:31, 7 ביוני 2016

  מורן שלום,
  בעיקרון, האישור על ניכוי המס כולל פירוט של ההכנסה ששולמה לכם, ובנוסף את סכום המס שנוכה במקור בגינה.
  יש לכלול את שני הסכומים האמורים במסגרת הדוח השנתי - טופס 1301.
  מבלי להעמיק בסוגיית מיסוי הכנסות מייצור חשמל, שכן מצד אחד פורסמו הקלות עקרוניות בנושא, אך מנגד ההקלות האמורות טרם הבשילו לחקיקה (פרט לפחת) אציין כי את ההכנסה יש לכלול בסעיף המתאים, לדוגמא, במידה וההכנסה הינה פטורה - יש לכלול כהכנסה פטורה במסגרת חלק י' בדוח, סעיף 41 (הכנסה פטורה ממקור אחר), ואת הסכום שנוכה במקור בגינה יש לכלול בסעיף 81 שדה 040 (סכומים שנוכו במקור מהכנסות אחרות) - יש לצרף לדוח את האישור מחברת החשמל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

מנהל הפורום: עו"ד ורו"ח יוסי ישועה

בוגר המחלקה המקצועית בנציבות מס הכנסה. עבד כמפקח בחוליית חברות בפקיד שומה גוש דן, כרפרנט מקצועי בפקי
למידע נוסף

077-9968285 חיוג
הודעה

מטרת הפורום מתן מענה לשאלות בנושאי מס הכנסה ומע"מ לחברות, עצמאיים, רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, מתן ידע פרקטי שנצבר במשך שנות עבודה רבות ברשות המיסים.

טיפול ממוקד בזמן אמת תוך ראייה אינטגרטיבית הן של צרכי הלקוח והן מגבלות רשויות המס השונות, יכול לחסוך ללקוח הן בעלויות כספיות ניכרות והן במשך ההתנהלות מול רשויות המס.