לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ענת

שלב לפני מכירת הדירה בפשיטת רגל

אני גרושה נמצאת בתהליך פשיטת רגל יש לי חוב לעיריה כ 500000 שקל עם הערת אזהרה לקחתי משכנתא בשנת1983 היו הרבה פיגורים אני חייבת 200000 למשכנתא שאסים אותה ב2030 יש לי הסכם שהדירה תעבור על שמי אבל בגלל ההערה אזהרה אני לא יכולה להעביר.העיריה לוחצת מבחינה משפטית מה עלי לעשות לפני שאשאר בחוץ שהעיריה והכונס יקחו לי את הבית

שולמית שנקלר

ענת שלום, מאחר ואת מצויה בהליך פשיטת רגל - וככל שיש בכך תועלת לנושים שלך - ניתן למכור את הבית. עם זאת בהליך פשיטת רגל יש לך זכות דיור בדירת המגורים ובחינת קיומה של תועלת לנושים תיבחן בהתאם לזכויות שלך לדיור. כדי לבחון את הזכויות שלך צריך לדעת האם את רשומה כבעלים של הדירה. ככל שאת רוצה לנסות לשמור את הבית עלייך לפנות לעורך דין המצוי בתחום פשיטות רגל כדי שיעוץ לך האם יש דרך להימנע ממכירת הבית. בשאלתך אין פירוט של כל הנתונים הרלוונטיים לשם בחינת המצב שלך (על שם מי רשומה הדירה היום, היכן הדירה רשומה, מי מתגורר בדירה, האם הנושים הגישו בקשה למכירת הדירה במסגרת הליכי פשיטת רגל, באיזה שלב של ההליך את מצויה, מה עמדת הנאמן הכנ"ר ובית המשפט בנוגע לאפשרות של מכירת הדירה). אין ספק כי קיומם של חובות לעיריה המונעים ממך להעביר את הבעלות על כל הדירה על שמך מרעים את מצבך. כדי להעביר בעלות בדירה עליך לקבל מהעיריה אישור שאין לך חובות לעיריה. על כן עליך להסדיר את החוב לעיריה. סך של 500,000 ש"ח חוב לעיריה נראה לי סכום גבוה מאוד. אם מדובר בחוב של שנים רבות יתכן שחלק מהחוב התיישן. בנוסף, עלייך לשלם את החוב לבנק טפחות - ולכך אין קשר על שם מי רשומה הדירה. הבנק למשכנתאות ימכור את הבית שלך אם אינך משלמת את החזרי ההלוואה (משכנתא) השוטפים. ככל שאינך מסדירה את החובות לבנק למשכנתאות ו/או לעיריה - הם רשאית למכור את הבית ולפרוע את החובות שלך אליהם. חשוב מאוד לפנות לייעוץ משפטי - תשובתי אינה יכולה להיות מלאאה ללא הפרטים החסרים. שולי שנקלר

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מסורבי משכנתא