פורום נפגעי משכנתאות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד שולמית שנקלר

מנהל הפורום: עו"ד שולמית שנקלר

עורכת דין ורואת חשבון. בוגרת אוניברסיטת חיפה בחוג לכלכלה וחשבונאות B.A. ובוגרת החוג למשפטים (L.L.B.)
למידע נוסף

077-9968160 חיוג
הודעה

קיימים פערי ידע מהותיים אצל לווים המתקשים בהחזרי ההלוואה (משכנתא).

מטרת הפורום לעזור לחייבים בשעתם הקשה לעמוד על זכויותיהם הקבועות בדין; הנגשת הוראות הדין והמלצה על דרכים להתמודד מול כונס הנכסים באופן שיוביל למזעור הנזק שנוצר כתוצאה מפיגורים בהחזרי ההלוואה. 

נקיטת פעולה נכונה בזמן יכולה לחסוך מאות אלפי ש"ח. 

חשוב מאוד לקבל יעוץ משפטי ולא להישען אך ורק על עצותיו של כונס הנכסים המובל על ידי אינטרסים כלכליים הנוגדים את האינטרס של הלווה.

• החזר תשלום משכנתא לאחר פיטורים

שלום בדיוק לקחתי משכנתא חדשה ואני עוזב את מקום עבודתי למקום חדש השכר שלי היה סביב ה 15 אלף נטו...

• מנהל הפורום:עו"ד שולמית שנקלר

אורן שלום, לא הבנתי את הבעיה - אם יש כסף בבנק הוראת הקבע של ההלוואה (משכנתה) תכובד ולא תהיה בעיה. ככל שאתה רוצה להקפיא את החזרי ההלוואה (משכנתה) עד שתמצא עבודה חדשה - א לתשובה המלאה...

הודעה חדשה
    א אורן 08:38, 24 במרץ 2017
    08:38, 24 במרץ 2017
  • סירוב הבנק לתת לנו משכנתא למרות היכולת לעמוד בתשלום המשכנתא

הגשנו בקשה לבנק למשכנתא, יש לנו חצי מליון הון עצמי. והכנסה של 18-20 נטו בחודש, שכר דירה של 3500...

הבנקים מסרבים ליתן משכנתה כאשר הבדיקה מעלה כי יש בעיות בהיסטוריית האשראי של הלקוח. הבנק כגוף מקצועי אינו רוצה לקחת סיכון ולהסתבך עם לקוח ללא יכולת החזר. ככל שאתם סוברים כ לתשובה המלאה...

א אנונימי 09:52, 23 בינואר 2017
    09:52, 23 בינואר 2017
  • מה לעשות אחרי שסירבו לנו למשכנתא?

מה אפשר לעשות אחרי שסירבו למשכנתא בבנק אחד? יעזור לפנות לבנק אחר? מה עושים?

הבנקים מסרבים ליתן משכנתה כאשר הבדיקה מעלה כי יש בעיות בהיסטוריית האשראי של הלקוח או כאשר ההכנסות המוצהרות של הלקוח מלמדות כי אין יכולת החזר להלוואה. הבנק כגוף מקצועי אינ לתשובה המלאה...

מ מירב 10:19, 13 בדצמבר 2016
    10:19, 13 בדצמבר 2016
  • ביטול חתימה על ערבות שנתתי לפני מס' שנים

שלום אני חתומה כערבה על משכנתא של אחותי ובעלה שבחודשים האחרונים מתקשים לשלם את התשלום. מה...

ערבה שלום, כאשר הלווים נקלעים לקשיים בהחזרי ההלוואה הבנק רשאי לנקוט בהליכים למכירת דירת המגורים המשועבדת להחזר ההלוואה (אם נצברים שישה פיגורים בהחזרי ההלוואה). אם נותר לתשובה המלאה...

ע ערבה 11:56, 31 באוגוסט 2016
    11:56, 31 באוגוסט 2016
  • הכנה לקראת אי אפשרות לשלם את המשכנתא

שלום רב לפני 4 שנים לקחנו משכנתא ל25 שנה הקרובות שנינו עבדנו עד שפיטרו את בעלי לפני 5 חודשים....

אחינועם שלום, לדעתי אתם צריכים לפנות לבנק להבהיר את המצב ולבקש גרייס (דחייה בתשלום החזרי ההלוואה לתקופה מסוימת) עד שמצבו של בעלך יתייצב. ברור שאסור שתפגרו החזרי ההלווא לתשובה המלאה...

א אחינועם 12:12, 19 ביולי 2016
    12:12, 19 ביולי 2016
  • שכר טרחה של חברה לקבלת משכנתאות וסכסוך כספי איתם

שלום! היועץ שלקחנו עמד חלקית בהסכם איתנו לגבי קבלת המימון המבוקש. בעוד אנחנו רצים ומתמרנים בין...

עניין זה אינו קשור למשכנתאות, אלא עניינו התקשרות חוזי ולעמידה בתנאיה. צריך לבדוק את התחייבותו של היועץ למשכנתאות - והאם היא קוימה הלכה למעשה. ככל שאתם פעלתם במקום היו לתשובה המלאה...

ק קרן 11:27, 5 ביוני 2016
    11:27, 5 ביוני 2016
  • פיגור בתשלום משכנתא של 4 חודשים - הבנק מעביר טיפול לעורך דין

למנהלת הפורום שלום רב, אנחנו מפגרים בתשלומי המשכנתא (משלמים כל חודש אבל פחות ממה שצריך)...

יערה שלום, לווה שנצברו לו שישה חודשי פיגור (לאו דווקא רצופים) בהחזרי ההלוואה הבנק רשאי לפתוח כנגדו בהליכים למימוש המשכון - דהיינו הליכים למכירת דירת המגורים. הטיפול ע לתשובה המלאה...

י יערה 17:08, 30 במאי 2016
    17:08, 30 במאי 2016
  • אי תשלום משכנתא בגלל חוסר יכולת לעמוד בתשלומים

אני מעכבת תשלום משכנתא כבר 4 חודשים לא משלמת את המשכנתא בגלל חוסר יכולת לעמוד בתשלומים האם...

ליאורה שלום, לאחר פיגור בתשלום במשך שלושה חודשים הבנק מעביר את הטיפול למשרד עורכי דין חיצוני. לאחר פיגור בתשלום של שישה חודשים בהחזר ההלוואה הבנק רשאי לפתוח בהליכים למכ לתשובה המלאה...

ל ליאורה 10:30, 18 בינואר 2016
    10:30, 18 בינואר 2016
  • שלב לפני מכירת הדירה בפשיטת רגל

אני גרושה נמצאת בתהליך פשיטת רגל יש לי חוב לעיריה כ 500000 שקל עם הערת אזהרה לקחתי משכנתא...

ענת שלום, מאחר ואת מצויה בהליך פשיטת רגל - וככל שיש בכך תועלת לנושים שלך - ניתן למכור את הבית. עם זאת בהליך פשיטת רגל יש לך זכות דיור בדירת המגורים ובחינת קיומה של תוע לתשובה המלאה...

ע ענת 07:18, 5 בנובמבר 2015
    07:18, 5 בנובמבר 2015
  • מחקר על נפגעי משכנתאות

אני עושה מחקר על נפגעי משכנתאות שמטרתו לפתח הליכים הוגנים יותר לקבלת משכנתא. לצורך המחקר, אני...

שלום אראל, לדעתי הכתובת לקבלת מידע היא בנק ישראל או רשות ההוצאה לפועל - איני יודעת האם יש להם מידע זה אבל הם יכולים לקבל אותו. אני מאחלת לך בהצלחה - אני לא הצלחתי ל לתשובה המלאה...

א ס אראל סגל-הלוי 07:33, 30 באוקטובר 2015
    07:33, 30 באוקטובר 2015
  • מידע שלילי מונע קבלת משכנתא

שלום רב, לפני כמה שנים (יותר מ-7) היה לי כרטיס אשראי שצברתי בו חוב הגיע להוצאה לפועל אבל...

מדובר במדיניות של הבנקים. הבנקים רשאים לקבוע מדיניות למתן אשראי - אין על כך התיישנות.

ד דורית 10:08, 26 באוקטובר 2015
    10:08, 26 באוקטובר 2015
  • אפשרויות להחזרה מהירה של משכנתא

היי אני מעוניינת להחזיר את המשכנתא אני כ-19 שנים מחזירה הרעבית גבוהה לא מיחזרתי את המשכנתא נכון...

מיכל שלום, ככלל את יכולה לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא - ככל שמדובר בהלוואה בריבית קבועה (כאשר הריבית הינה גבוהה מהריבית בשוק) הרי שפירעון מוקדם כרוך בקנס כלשהו. אם מדו לתשובה המלאה...

מ מיכל 11:12, 31 באוגוסט 2015
    11:12, 31 באוגוסט 2015
  • מחזיר הלוואת הסדר ולא רואה את הסוף

נתנו לי הלוואת הסדר של 97500 וריבית של 85 או 87 אלף שקל שזה יוצא כמעט 2000 אלף שקל אני משלם כל...

שחר שלום, אין פרטים מלאים - מתי ניטלה ההלוואה? מה שיעורי הריבית שנקבעו להלוואה. 95,000ש"ח שניטל לפני עשרים יכולים להיות שווים היום מאות אלפי ש"ח. כל סכום לתשובה המלאה...

ש שחר 11:43, 30 באוגוסט 2015
    11:43, 30 באוגוסט 2015
  • החזר הלוואה לצורך קניית דירה

שלום לפני כ-4 שנים אחי לקח הלוואה מהבנק בגובה של 90,000 ש"ח לצורך קניית דירה אבל הוא לקח אותה...

מרב שלום, לא ברור לי מה המשמעות שהוא לקח את ההלוואה לא כמשכנתה. האם התכוונת לכך שלא שנרשם שיעבוד על הדירה? מדוע הבנק לוחץ על פירעון ההלוואה - האם נצברו פיגורים בהחזרי לתשובה המלאה...

מ מרב 13:22, 27 באוגוסט 2015
    13:22, 27 באוגוסט 2015
  • הוצאה לפועל בנק משכנתאות בכינוס נכסים

בתי גרושה עם הסכם ממון. המשכנתא רשומה על שני בני הזוג. בהסכם, הגרוש מתחייב לשלם את המשכנתא...

סימה שלום, הסכם שנחתם בין בני זוג אינו מחייב את הבנק. כאשר יש פיגור בחוב הבנק רשאי למכור את הבית. במכירת הבית באמצעות כונס נכסים עלול להיגרם נזק כספי משמעותי. ראשית הבי לתשובה המלאה...

ס סימה 07:02, 25 ביולי 2015
    07:02, 25 ביולי 2015
  • לאן יכולים לפנות מסורבי משכנתא?

אני ואשתי חיים בדירה קטנה בלי מעלית בקומה רביעית שקניתי לפני 7 שנים (לפני שהתחתנו). יש לנו ילד...

שלום ערן, סרוב הבנק לתת לכם הלוואה (משכנתא) מבוססת על ניסיונו ועל הוראות בנק ישראל שלא להעמיד הלוואה למי שיכולת ההחזר שלו מוטלת בספק. הבנק היה שמח מאוד להעמיד לכם הלוואה לתשובה המלאה...

ע ערן 10:54, 23 ביולי 2015
    10:54, 23 ביולי 2015
  • תשלום של אחי על חוב שלי לכונס נכסים יאפשר לי לגור בדירה?

על הדירה שלי לא שילמתי משכנתא במשך שנה והדירה עברה לכונס נכסים. אני אמור לפנות את הדירה בקרוב...

דודו שלום, חסרים פרטים רבים כדי לענות תשובה מלאה: האם האח מציע פירעון החוב בפיגור בלבד או פירעון של כל ההלוואה; האם יש ללווה חובות נוספים ועיקולים על דירת המגורים; מה הי לתשובה המלאה...

ד דודו 10:23, 6 ביולי 2015
    10:23, 6 ביולי 2015
  • תביעה עקב סירוב לביטוח משכנתא

שלום קיבלתי סירוב לביטוח למשכנתא אבל הנימוק לסירוב לא היה משכנע. האם אני יכולה לתבוע?

נירית שלום, לא ברור למה הכוונה סירוב לביטוח משכנתא - האם הבנק למשכנתאות ביקש ממך לעשות ביטוח על ידי גוף חיצוני או שמא היה אירוע ביטוחי ולא ממשו את הביטוח לסילוק ההלוואה לתשובה המלאה...

נ נירית 10:01, 22 ביוני 2015
    10:01, 22 ביוני 2015
  • פיטורין לפני קבלת משכנתא

קיבלנו אישור למשכנתא אבל עדיין לא הראינו תלושי משכורת אנחנו אמורים להגיש אותם בשבוע הבא אבל...

שחר שלום, נטילת הלוואה לדיור הינה החלטה חשובה. חשוב לוודא יכולת החזר של ההלוואה טרם נטילתה. לא צרפת פרטים היכולים לשפוך אור על השאלה האם פיטוריה של רעייתך פוגעים משמעותית לתשובה המלאה...

ש שחר 10:07, 16 ביוני 2015
    10:07, 16 ביוני 2015
  • שמירה על דירה למרות הקושי לשלם משכנתא

שלום רב, יש לנו 2 ילדים ומשכנתא שלקחנו לפני 9 שנים. בעלי פוטר לפני חצי שנה מהעבודה ומחפש חצי...

מלכי שלום, את פועלת בדרך נכונה בכך שאת מקפידה על תשלומי ההלוואה (משכנתא) למרות הקושי הכרוך בכך. פיגורים בהחזרי ההלוואה עלולים להוביל אותך למכירה כפויה של דירת המגורים. כ לתשובה המלאה...

מ מלכי 12:22, 9 ביוני 2015
    12:22, 9 ביוני 2015