• 23 ביולי 2015

  לאן יכולים לפנות מסורבי משכנתא?

  אני ואשתי חיים בדירה קטנה בלי מעלית בקומה רביעית שקניתי לפני 7 שנים (לפני שהתחתנו). יש לנו ילד ועוד אחד בדרך. אשתי לא עובדת כרגע היא בחופשת לידה ארוכה ובהיריון שני כך שעד שתצא לעבוד ייקח עוד זמן . עם ילד שני בדרך אנחנו רוצים לעבור לדירה גדולה יותר ומכירה של הדירה שלנו לא תספיק לנו כדי לקנות דירה גדולה יותר ולכן פנינו לקבל משכנתא אבל קיבלנו סירוב בטענה שבגלל שאשתי לא עובדת והמשכורת שלי לא מספיק גבוהה. אנחנו חייבים לעבור דירה גם בגלל גודל הדירה וגם עם תינוק וילד קטן מאוד ובלי מעלית תהיה בעיה להתנהל. האם יש משהו שאנחנו יכולים לעסוק / מקום לפנות אליו שיעזור לנו לקבל בכל זאת משכנתא?

  23 ביולי 2015
 • מנהל הפורום שולמית שנקלר 23 ביולי 2015

  מסורבי משכנתא

  שלום ערן,
  סרוב הבנק לתת לכם הלוואה (משכנתא) מבוססת על ניסיונו ועל הוראות בנק ישראל שלא להעמיד הלוואה למי שיכולת ההחזר שלו מוטלת בספק. הבנק היה שמח מאוד להעמיד לכם הלוואה - אך הוא נידרש לעשות בעבורכם הערכה האם יש לכם יכולת החזר. צריך להבין הלוואה צריך להחזיר. אני נתקלת במקרים רבים של אנשים שנטלו הלוואה ולבסוף הסתבר שהם אינם עומדים בתשלום השוטף, ואז הם הפסידו את ביתם ואף נשארו עם חוב לבנק. ככל שיש לכם גב כלכלי אתם (משפחה) אתם יכולים להיעזר בהם לשם נטילת ההלוואה. אחרת אתם יכולים לשכור דירה גדולה יותר ולהשכיר לאחרים את הדירה שלכם.
  אני לא עוסקת בייעוץ לנטילת הלוואות - אך מניסיוני עם לווים שהסתבכו - אני מייעצת לכם שלא למהר ולקחת הלוואה, ולסמוך על עיצת הבנק. במקרה זה הוא דוואג לאינטרסים שלכם ולא לאינטרסים שלו.

  שולי

  23 ביולי 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?