תשלום דמי תיווך בהסכם תיווך עם מידע שגוי - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 13:50, 3 בנובמבר 2015

  שלום. הגעתי לראות דירה להשכרה דרך מתווך שפרסם מודעה באינטרנט. המתווך החתים אותי ואת שותפיי על הסכם תיווך. בהסכם נכתב שהדירה היא 4.5 חדרים ושגובה השכירות הוא 6500 ש"ח. ראינו את הדירה, הסכמנו לקחת אותה, וביקשנו שידבר עם בעל הדירה על חתימת החוזה. אך ורק אז, ציין המתווך שהוא לא מכיר את בעל הדירה, ושמי שלקחו את שירותיו הן הדיירות היוצאות. אחת הדיירות נתנה לי את מספר הטלפון של בעל הדירה, שמבחינתו לא ידע שהדיירות הנוכחיות פנו למתווך. קיבלנו עותק של חוזה השכירות, ובו היה כתוב שגובה שכר הדירה הוא 6300 ש"ח (6400 כולל ועד בית) ולא 6500 כמו שכתב המתווך בהסכם החתום, ושהדירה היא 3.5 חדרים ולא 4.5. בנוסף לכך, הדיירות הנוכחיות עוזבות חצי שנה לפני תום החוזה שלהן, מה שאומר שהחוזה שנחתום עם בעל הדירה יהיה ל-6 חודשים בלבד, ולא לשנה. את כל המשא ומתן עם בעל הדירה ערכנו בעצמנו, כיוון שהמתווך כלל לא מכיר את בעל הדירה. השאלה שלי היא האם אנחנו מחויבים לשלם דמי תיווך, למרות שהחתים אותנו על הסכם תיווך עם מידע שגוי, והראה לנו את הדירה מבלי אישורו של בעל הדירה.

  השב
 • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

  שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  19:06, 5 בנובמבר 2015

  שלום רב
  כן מאחר וחתמתם על ההסכם עם המתווך אתן מחויבות לשלם לו דמי תיווך.
  מאחר וחלק מהמידע היה שגוי לטענתכן, אתן לא חייבות לקחת את הדירה ואז אינכן צריכות לשלם למתווך את דמי התיווך.
  הבחירה בידכן - אפשרות נוספת לנהל מו"מ עם המתווך על דמי התיווך ולהסכים עמו על הפחתת דמי התיווך בכתב - בד"כ נהוג לשלם כחודש דמי תיווך - מאחר ומדובר ב-6 חודשים אפשר להפחית בחצי את דמי התיווך ובמקביל לברר מול בעל הדירה על אפשרות להארכה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.