פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך. 

• יש לי עוד שאלה בבקשה

יש לקוחות שאני לוקחת אותם לראות דירה כלשהי וכשאני שןאלת מה מס ת.ז. כדי לרשום בטופס הזמנת שירותי...

• מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שלום אור ראשית כשמגיע לקוח חדש יש להוציא נסח טאבו לגבי דירתו - כך קבעה גם הפסיקה בעניין, וכך היא גם המלצתי. לאחר הוצאת נסח הטאבו (או אישור זכויות במקרה שהנכס לא רשום בל לתשובה המלאה...

א אור 01:47, 9 במאי 2017
    01:47, 9 במאי 2017
  • בלעדיות....................

לקחתי מבעלת נכס דירה למכירה בהסכמה בעל פה ללא חתימת בלעדיות וללא עמלה. איך שהוא מתווך שרוצה...

שלום רב ע"מ להיות זכאית לדמי תיווך את חייבת להחתים את הלקוח על טופס הזמנת שירותי תיווך - אחרת לפי החוק את לא זכאית לדמי תיווך ויש לקוחות שינצלו זאת ויעקפו אותך / ית לתשובה המלאה...

א אור 17:23, 8 במאי 2017
    17:23, 8 במאי 2017
  • החתמת לקוחות לדירה בבלעדיות

שלום 1)אני מחתימה לקוחות לדירה בבלעדיות 6 יורשים האם אני חייבת שכולם יחתמו על טופס הבלעדיות?...

שלום רב העדיפות כמובן להחתים את כולם כך אין כל בעיות. אם רק חלק חותם - אפשר יהיה לחייב את אותו החלק בחובה לשלם דמי תיווך - בדומה לבני זוג כאשר רק אחד חותם. בכל מקרה אפ לתשובה המלאה...

א אור 12:35, 18 באפריל 2017
    12:35, 18 באפריל 2017
  • החתמה על בלעדיות חדשה

דירה למכירה בבלעדיות מסתיימת עוד כמה ימים אצל מתווך אחר. האם מותר לי היום 5.4 להחתים לקוח על...

שלום רב רצוי להמתין מס' ימים - כדי שלא תיווצר טענה שהלקוח הגיע בזמן הבלעדיות של המתווך הראשון. אלא אם הדבר נעשה בהסכמת המתווך הראשון. בהצלחה,

א אור 03:36, 6 באפריל 2017
    03:36, 6 באפריל 2017
  • הפסקת שיווק לפני תום בלעדיות השכרה

יש לי עוד שאלה בבקשה חתמתי עם לקוח בלעדיות השכרה לחודש ימים. מכל מיני סיבות אני רואה שלא כל כך...

היי בעיקרון החוזה הוא צדדי, כלומר גם את מחויבת בעיקרון, הכל תלוי בהסכם ביניכם. אולם אפשר לפנות ללקוח להסביר לו שבתנאים האלו אי אפשר לשווק את הנכס, לפרט מה עשית, ומה כדא לתשובה המלאה...

א אור 09:48, 4 באפריל 2017
    09:48, 4 באפריל 2017
  • טופס בלעדיות וטופס הזמנת שירותי תיווך

החתמתי על טופס בלעדיות וטופס הזמנת שירותי תיווך משרד להשכרה שמהם אני לא גובה דמי תיווך וכך...

היי כמובן שאת זכאית לעמלת תיווך רק מול מי שחתם מולך. כמובן שגם מי שלא משלם וחתום על הסכם הוא עדיין לקוח - ואת חייבת לו את כל ההגינות והזהירות המקצועיים. הבעיה השנייה לתשובה המלאה...

א אור 04:14, 30 במרץ 2017
    04:14, 30 במרץ 2017
  • בעיה הקשורה לשיתוף פעולה בין מתווכים

שלום אני מתווכת נדלן . תיווכתי ללקוחות דירה להשכרה בשיתוף פעולה עם מתווך נוסף ששיווק את הדירה...

שלום רב אכן שאלה מעניינת - הסכם השכירות בין הצדדים של עד 5 שנים איננו מחייב מסמך בכתב (כולל זמן האופציה ככל שיש). מצד שני הצדדים מתכננים כן לחתום על חוזה ויש גם נוהג כ לתשובה המלאה...

א אור 20:17, 28 במרץ 2017
    20:17, 28 במרץ 2017
  • מה נוהג חלוקת העמלה בין הסוכן למשרד? ומה הם שירותי המשרד המגיעים לסוכן של המשרד בעקבות חלוקה זו?

שלום התחלתי לעבוד במשרד שבו 5 סוכנים (אני מתוכם) ובעל המשרד. מה הוא הנוהג ומהו הדבר הנכון...

שלום רב כל משרד נוהג אחרת ויש לערוך בדיקה במס' סוכנויות תיווך ע"מ להשוות תנאים. ישנם משרדים שנוהגים להתחלק 50:50 ואחרים 30:70. תלוי בהסכמות בין הצדדים. כמובן לתשובה המלאה...

ג גל 00:41, 28 במרץ 2017
    00:41, 28 במרץ 2017
  • קניית בית בבלעדיות ללא המתווך

שלום, האם יש באפשרותי ליצור קשר עם מוכרים של בית מסויים, ללא שימוש בשירותיו של המתווך, אלא...

שלום רב להבנתי המוכר חתום על בלעדיות. אם לא הגעתם לדירה דרך המתווך, ניתן לפנות ישירות לבעל הדירה ע"מ לברר איתו על מה הוא חתום מול המתווך. אם כן יש צורך לראות את לתשובה המלאה...

א אור 21:18, 25 במרץ 2017
    21:18, 25 במרץ 2017
  • האם מתווך תמיד חייב להציג את עצמו ככזה?

שלום רב, המקרה: אדם המעוניין לקנות דירה שוכר את שירותיו של מתווך על מנת שימצא לו דירה...

שלום רב ע"פ חוק המתווכים לקוח הוא גם מי שלא משלם שכר טרחה, כאשר פעולת התיווך היא הפגשה בתמורה בין אנשים. על כן יש חובה לדעתי לספר לצד שני שאתה מתווך, אולם ניתן יח לתשובה המלאה...

א אסף 11:07, 24 במרץ 2017
    11:07, 24 במרץ 2017
  • פנייה בעקבות מכירת דירה

שלום, פניתי למתווך למכירה של הבית בו אני גר. המתווך בכל הזמן שהייתי בקשר אתו לא הזכיר תשלום...

שלום רב ע"פ חוק המתווכים - המתווך רשאי לגבות את שכרו רק אם החתים אותך על הזמנת שירותי תיווך בכתב. אם לא חתמת - אתה לא מחוייב לשלם לו דמי תיווך. בהצלחה,

א אור 12:13, 22 במרץ 2017
    12:13, 22 במרץ 2017
  • התנית שלט למכירה בדירה פרטית ברישוי

היי, האם מועצה מקומית יכולה לאסור על תלית שלט ״למכירה״ בדירה של אדם פרטי? האם היא יכולה...

שלום רב חסר פרטים בשאלה, אולם צריך להבחין בין אם מדובר בשלט רגיל של מכירה או שלט גדול שגם מפרסם את המתווך על הדרך? כמה זמן השלט תלוי? האם יש שלטים אחרים שתלויים באיזור לתשובה המלאה...

נ נאור 16:24, 20 במרץ 2017
    16:24, 20 במרץ 2017
  • תשלום למתווך גם אם לא ייצג את בעלי הדירה

מתווך הציג לי דירה שנמצאת בשלבי בנייה, ואף תיאם פגישה עם בעלי הדירה להמשך התהליך. לאחר מכן...

שלום רב אכן מקרה גבולי, אולם מאחר והגעת לדירה דרך המתווך הרי יש סיכוי טוב כי המקבל יוכל לדרוש ולקבל את דמי התיווך שלו. על כן כדאי לסגור מראש עמו את השכ"ט כדי שלא לתשובה המלאה...

ר רועי 09:14, 16 במרץ 2017
    09:14, 16 במרץ 2017
  • הסכם מחייב בין מוכר ותיווך

אם מוכר ביקש את השירות שלי אבל סיכמנו איתו שאני לא יקבל ממנו דמי תיווך אלא רק מקונה, האם אני...

שלום רב בעיקרון אין חובה לחתום הסכם עם המתווך, אלא אם סוכם על החזר הוצאות פרסום לדוגמא. מנגד מצד המוכר, הסכם כזה של 0% עמלה יכול להביא רוגע, שהוא יודע שהוא לא צפוי לתבי לתשובה המלאה...

ס סבטלנה 16:16, 9 במרץ 2017
    16:16, 9 במרץ 2017
  • תשלום למתווך פעמיים בעת רכישת דירה ובעת שכירות .

שלום רב . לפני כשנה נכנסתי לגור בשכירות בדירת מגורים - אשר נמצאת בבניין של 14 דירות אשר...

שלום רב מאחר ולא חתמת למתווך על טופס הזמנת שירותי תיווך וכן מאחר והדירות היו מיועדות להשכרה, אינך מחוייב לתשלום דמי התיווך כמו במצב הרגיל. יחד עם זאת וע"מ להימנע מ לתשובה המלאה...

צ צחי 01:11, 2 במרץ 2017
    01:11, 2 במרץ 2017
  • תום תקופת הבלעדיות בתיווך

שלום,הייתי חתום אצל מתווך בבלעדיות,לאחר סיום ההתקשרות פרסמתי באופן עצמאי ומצאתי קונה,מסתבר...

שלום רב השאלה הנשאלת האם הגיע לנכס דרך המתווך? אם כן רשאי המתווך לתבוע את דמי התיווך. מנגד ע"מ לקבל דמי תיווך המתווך חייב להחתים הלקוח בכתב. בכל מקרה אליך כמוכר ה לתשובה המלאה...

ד דני 13:46, 22 בפברואר 2017
    13:46, 22 בפברואר 2017
  • תשלום דמי תיווך במקרה שלא נחתמה עסקה

היי, האם מתווך יכול להוסיף לכתב ההזמנה הוראה האומרת שהמתווך יהיה זכאי לדמי תיווך חלקיים או...

שלום רב כל הסכמה ביניכם (כולל השאלה שלך) ובתנאי שהיא חוקית יכולה להתווסף בהסכמת הצדדים. כמובן שאי אפשר להוסיף תנאים באופן חד צדדי לאחר מעשה. בהצלחה,

ש שלומית 14:01, 20 בפברואר 2017
    14:01, 20 בפברואר 2017
  • רכישת דירה דרך מתווך ללא עיסקה חתומה

קניתי דירה דרך מתווך אולם מעולם לא חתמתי איתו על חוזה של דמי תיווך. מה שקרה בפועל הוא שאחותי...

שלום רב השאלה איך את הגעת לנכס? האם דרך אחותך שעדכנה אותך על הדירה? אם כן את מחויבת בדמי התיווך, שהרי המתווך יצר את הקשר בין הקונה למוכר. אם לא הגעת לנכס דרך אחותך, מד לתשובה המלאה...

מ מילי 20:01, 15 בפברואר 2017
    20:01, 15 בפברואר 2017
  • מס שבח - חישוב ליניארי או לא

ברצוני למכור דירה אשר ברשותי כ 20 שנה ( ישנם ברשותי 2 דירות סה"כ ) - האם יש שוני בתמחור מס...

שלום רב על אף שאין זה נושא הפורום שלנו, בחישוב לינארי יש הבדל אם הדירה תימכר עד סוף השנה (בהנחת מס) לבין שנה הבאה, שככל הידוע להיום אין עדיין הנחה במס. החישוב לינארי מו לתשובה המלאה...

ר רון 10:25, 15 בפברואר 2017
    10:25, 15 בפברואר 2017
  • האם מתווך זכאי לדמי תיווך?

שלום, אני מעוניינת לדעת האם מתווך היה רשאי לדרוש ממני דמי תיווך בעת חתימה על מסמך הזמנת דירה...

שלום רב אם אכן הצד השני לא חתם על ההזמנה הרי שאין לנו חוזה תקף בין הצדדים מאחר ויש הצעה בלבד ולא קיבול מהצד השני. במקרה כזה אכן את רשאית לבקש את דמי התיווך חזרה, במיוחד לתשובה המלאה...

מ מלי 20:45, 8 בפברואר 2017
    20:45, 8 בפברואר 2017
  • המתווך אינו מכון להראות לי רישיון מתווך

חתמתי בלעדיות במשרד תיווך, הנכס נמכר על ידי המתווך, שעובד במשרד תיווך. כדי לשלם למתווך ביקשתי...

שלום רב הנך רשאי לבקש לראות את רישיונו של המתווך וכן המתווך היה צריך למסור לך עותק מהזמנת שירותי תיווך לאחר החתימה עליו. עד שהמתווך לא ממלא את ההוראות האמורות הנך רשאי לתשובה המלאה...

י יגאל 09:29, 8 בפברואר 2017
    09:29, 8 בפברואר 2017
  • מתי עלי לשלם עמלת תיווך ? האם גם ביטול עסקה מחייבת אותי לשלם ?

שלום קנינו מגרש חתמנו חוזה אך עד שהעסקה באמת תצא לפועל ייקח זמן מתי עלי לשלם את עמלת התיווך...

שלום רב הכל תלוי בהסכם תיווך ביניכם. עקרונית ואם לא קבעתם אחרת התשלום יהיה בחתימת החוזה. כמובן אתם יכולים להסכים אחרת ביניכם בכתב. אין כל מניעה לכך כל עוד המהלך חוקי. לתשובה המלאה...

ק קשת 12:08, 30 בינואר 2017
    12:08, 30 בינואר 2017
  • אי פירוט מידות למחסן לא שימושי

שלום קנינו דירה ובמעמד החתימה על התוכנית האדריכלית חתמנו על גודל מחסן של כ4.5 מטר, כיום אנו...

שלום רב יש לשאול השאלה בפורום המתאים. בהצלחה

ש שי 21:31, 29 בינואר 2017
    21:31, 29 בינואר 2017
  • הסכם תיווך -הזמנת שירותי תיווך

ערב טוב חתמתי עם מתוך על הזמנת שירותי תיווך,2% כולל מע"מ,אמר לי קודם תחתום ולאחר מכן הוא...

שלום רב אם לא רכשת כל נכס אתה לא מחוייב בכל תשלום שהוא וגם לא פיצויים אולי למעט הוצאות אם היו למתווך. אם הגעת לנכס דרך המתווך והנכס רשום בהזמנת שירותיי תיווך אז תהיה מח לתשובה המלאה...

ע עמיאל 18:11, 27 בינואר 2017
    18:11, 27 בינואר 2017
  • טפסים להסכמת שירותי תיווך ובלעדיות

שלום אני מתווכת מתחילה ורוצה להדפיס טפסים להסכמת שירותי תיווך ובלעדיות אני רוצה לרשום למעלה...

שלום רב הפרטים בטופס צריכים להיות שלך ולפי הרשום בחוק. החוק והתקנות מחייבות לרשום שם מלא ת.ז של המתווך כתובת וכו'. כמובן אם אין משרד לא לציין משרד. מקווה שתשובתי לתשובה המלאה...

ג גילי 11:39, 12 בדצמבר 2016
    11:39, 12 בדצמבר 2016
עמוד מתוך4