תיקון - זכאות עמלה למתווכת מהמוכר או מהקונה? - פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 08:04, 4 ביולי 2016

  שלום אני עובדת כמתווכת מתחילה במשרד תיווך. יצרתי קשר עם לקוח כדי לגייס דירה בבלעדיות שכנעתי אותו שנבוא אליו לדירה ונכס אחד התחלתי לטפל ובעל הנכס אמר לבעל המשרד שהוא חותם לו בלעדיות על עוד נכס שלו(הם היו בקשר לפני כמה שנים לגבי הנכס הזה ולא יצא מזה כלום )בעל המשרד נתן למתווך אחר במשרד לטפל בנכס השני וטען שהוא זה שחתם עם הלקוח את הבלעדיות והוא יכול לתת למי שהוא רוצה לטפל בנכס. בשלב מסויים הוא אמר טוב תטפלי גם את..(לאחרונה הבאתי 2 לקוחות ולא יצא מזה כלום אבל לפני זה לא הבאתי כי לא היה לי הרבה חשק הוא כאילו עשה לי טובה. כמה שניסיתי להסביר לו שזה לא בסדר שאני הבאתי את הלקוח למשרד ולי מגיע לטפל בנכס הוא טען שאני מטפלת בנכס שבישבילו התקשרתי ללקוח והנכס השני הלקוח רצה לחתום איתו בלעדיות והוא זה שקיבל את הבלעדיות. מתווך מהמשרד שהוא נתן לו לטפל בנכס הביא לקוח לקניית הבית ונסגרת עיסקה אני חושבת שמגיע לי גם עמלה כי אם אני לא הייתי יוצרת קשר עם הלקוח שהבאתי דרך פרסום כל שהוא שהלקוח פירסם לא היתה בלעדיות ולא היתה עיסקה. אני זו שיצרתי קשר עם הלקוח ושכנעתי אותו שנבוא אליו ודרך זה הגיעה גם הדירה השניה של הלקוח אם לא אני הייתי יוצרת קשר עם הלקוח לא היתה הדירה הראשונה ולא השניה האם מגיעה לי עמלה?ואם כן כמה?צד מלא מהמוכר,צד מלא מקונה,או רק מחצית עמלת המוכר או מחצית עמלת הקונה? אשמח לעזרה תודה

  השב
 • מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

  שגיא בכור, עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  11:44, 4 ביולי 2016

  היי
  אם הלקוח רצה לחתום בלעדיות עם מתווך אחר במשרד המדובר ביחסים פנימיים שלך מול המשרד.
  יש לדבר בין המתווכים/בעל משרד ולהסדיר את העמלה ביניכם בלבד ולא מול הלקוח שהוא משלם פעם אחת למשרד.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך.