האם צריכה להיות סיבה מוצדקת לעזיבת ליטא כדי לקבל דרכון - פורום דרכון ליטאי

שאלה חדשה
 • חגי הלוי

  נשלח ע"יחגי הלוי 00:16, 26 ביוני 2016

  הורי היו ילידי ליטא ועלו לארץ מטעמי ציונות ב 1937. לאחרונה פניתי לעורך דין בליטא כדי להוציא דרכון. הוא לי שסיבות ציוניות לא יתקבלו טוב והבקשה לא תאושר לכן חשוב למצוא סיבות אחרות (לא חשש מפוגרומים כמובן). האם זה נכון ?

  השב
 • מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

  אווה קוקליס עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  13:16, 27 ביוני 2016

  כפי שנאמר במאמר שלי, הזכאות לדורות המשך עוברת באם אותם יוצאי ליטא נאלצו לעזוב אותה. בשנת 1937 היה כבר קיים איום של היטלר על אירופה וכוונותיו כלפי היהודים. בזה צריך להשתמש ולא בסיבות של ציונות. טוב היה גם לצרף דפי עד מיד ושם או כל מידע אחר ממנו על מנת להצביע כי בני משפחה אשר נותרו ניספו בליטא בשואה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

  אווה קוקליס עו"ד ונוטריון,מנהל הפורום

  13:09, 31 ביולי 2016

  לידיעת כל גולשי הפורום. בתחילת החוד יולי יצא תיקון לחוק האזרחות הליטאית לפיו אין צורך לנמק את סיבת עזיבת ליטא וגם מי שלא אולץ לעזוב אותה, צאצאיו יהיו זכאיים לדרכון ליטאי בכפוף להוכחת היותם אזרחים ליטאיים בין 1919 - 1940.

  תגובה
מנהל הפורום:אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: אווה קוקליס עו"ד ונוטריון

סיימה לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב בשנת 1980. את התמחותה עשתה במשרד קובר-גרובס, שם המשיכה לעבוד
למידע נוסף

077-9971362 חיוג
הודעה

ליטא, בדומה ליתר מדינות מזרח אירופה הינה חברה מלאה באיחוד האירופי ואף מעמדה שודרג בכך כי אזרחיה פטורים מקבלת אשרת כניסת תיירים לארצות הברית. הקריטריונים העיקריים לקבלת אזרחות מכח יוצאי ליטא הם: זהות בנתונים, הוכחת האזרחות של יוצאי ליטא במסמכים ליטאיים והוכחת עזיבת ליטא החופשית עקב אילוץ, כגון עליית היטלר לשלטון, פוגרומים וכן עקב כיבושה על ידי ברית המועצות בשנת 1940.

עד לא מזמן מבקש האזרחות נדרש לוותר על אזרחות אחרת. בשנתיים האחרונות תנאי זה בוטל.