לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אסתי ורדי

חיות מחמד בבניין משותף

הנני בעלת בית מזה 55 שנה. מגדלת חתולים בביתי מזה 50 שנה. מזה שנתיים, חתול שנמצא רוב שעות היום בחוץ, ושעות מעטות בבית. הוא יוצא ונכנס דרך חדר המדרגות. אני לא מעוניינת להלגדלו בבית, אך, ביתי בת ה-9 רואה אותו כאחיה הצעיר (שאין לה). הדירה מעלינו מושכרת. בשנים האחרונות מתגוררת בה משפחה צעירה, כאשר ההורים וגם הילדים, פוחדים מאד מהחתול. האבא, בא אלי בטענות, לעיתים בעוינות מופגנת ולעיתים באופן מנומס, על כך שהוא פוגש את החתול במדרגות, אומר שאינו יכול לעלות/לרדת. בעיקר בתק' זו שאין שימוש במעלית. הוא מצלצל באינטרקום בכל שעה: 23:15, 15:00, ... ודורש ממני להכניס את החתול הביתה כדי שיוכל לעלות. היום גם התלונן שהחתול פותח שקיות אשפה שמשאירים השכנים ליד הדלת ומפזר את האשפה בקומה. אני מרגישה שצר לי על זה, אך אין לי שליטה על החתול, ביחוד כשמשאירים את דלת הכניסה הראשית פתוחה והחתול נכנס בניגוד לרצוני. רציתי לדעת האם השכנים יכולים לתבוע אותי, ומה הן זכויותי במצב זה?

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

אסתי שלום, מפנייתך לא ברור האם החתול שלך או שמא מדובר בחתול רחוב? ככל והחתול אינו בבעלותך האחריות להקפיד על כך שדלת הכניסה תהיה סגורה חלה על כל השכנים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים