לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ליהיא

סכסוך בעלי סטארטאפ - מוביל לרצון

אני ושותף שלי הקמנו סטארטאפ לפני 3 וחצי שנים, ובחוזה מיסדים שלנו הגדרנו שהאחוזי בעלות של כל אחד ואחת מאיתנו הוא 50\50 עם Vesting time של שנתיים (לכל אחד כבר יש 50% בחברה). תחילת הסטארטאפ לא התנהלה כפי שצפינו שתתנהל, חשבנו שנשיג מימון חיצוני ממשקיע, אבל בסוף מה שקרה זה שכל אחד מאיתנו שם כסף בעצמו והשקיע זמן בלהכניס כסף לחברה ולIP מיעוצים חיצוניים לחברות שלא קשורות לסטארטאפ עצמו. נכון להיום, ההפסדים של החברה משמעותיים מידי ואני לא יכולה להמשיך לממן את החברה בדרך זו, וגם לא מאמינה יותר בדרך זו על מנת להבטיח עתיד אמיתי לחברה ולמוצר שלנו. מה שהוביל למצב של סכסוך ביני לבין שותף שלי, הוא מעוניין להמשיך בדרך הנוכחית כדי לקיים את החברה, לדעתי זה לא יעבוד ואני לא מוכנה יותר להכניס כסף לחברה על מנת לממן אותה. האידאל מבחינתי, היא אחרי ההשקעה של יותר מ3 שנים שלי, להשאיר את האחוזים שלי בחברה, ולתת לשותף שלי לנהל את זה כראות עינו ולהוריד ממני את האחריות הכלכלית במידה והחברה נכנסת לחובות. אני גם מוכנה לתת לשותף שלי אחוזים בודדים, בעקבות זה שהוא מהיום יקח על עצמו סיכון גדול יותר על החברה. שותף שלי לא מסכים לפתרון הזה, לטענתו יש אירוע מס במקרה של העברת אחוזים, הוא מעוניין שהכסף שהוא משקיע בחברה יחשב כהלוואת בעלים (מה שלא היה עד היום עם כל הכסף שהשקענו בחברה), ונכון לעכשיו הוא רוצה להפעיל נוהל BMBY. הנוהל הזה נראה לי לא פיירי, מכיוון שלי אין יכולות כלכליות לעמוד בו ברגע זה, והשקעתי בחברה קרוב ל3 וחצי שנים והחברה עדיין לא ריווחית (אין לקוחות עדיין). האם הוא יכול לכפות עליי את הנוהל? אחרי שניסיתי למצוא את עמק השווה והורדה שלי מהאחריות הכלכלית של החברה? זה ירגיש לי מאוד לא הוגן, אם אחרי 3 וחצי שנים שהשקעתי בפיתוח הטכנולוגיה, לא אקבל כלום בתמורה.

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

ליהיא שלום, פרסמת את שאלתך בפורום סכסוכי שכנים. עם זאת משרדי מתמחה גם בתחום בו עוסקת שאלתך. תוכלי לפנות למשרדי בדרכים המקובלות כדי להתאים את דרך הטיפול המתאימה לפנייתך. אשמח לסייע, גיא

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סכסוכי שכנים