open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 26 ביולי 2016

            ייצוג עמותה בהליכים משפטיים

            שלום,

            האם עמותה רשאית לשנות את תקנונה באופן בו היא תיוצג על ידי מורשה חתימה 1 בלבד לכל דבר ועניין, או שיש רף מינימלי של 2 ומעלה?

            אשמח לקבל אסמכתא לתשובה.

            תודתי מראש

            26 ביולי 2016
          • מנהל הפורום עו"ד דב קיבלוביץ 27 ביולי 2016

            ייצוג עמותה בהליכים משפטיים

            עמותה יכולה לשנות תקנונה כך שתיוצג כאמור. אבל; יש סיכון סביר שלא תקבל אישור ניהול תקין, אם נדרש לה.
            אסמכתאות; ס' 18 לתקנון המצוי הדורש הסמכת 2 או יותר חברי ועד לחתום כמורשי חתימה. ראה גם:
            עמ' 17 לקובץ הנחיות ניהול תקין של רשם העמותות ( מודגש במסגרת) בו מופיעה ברורות דרישה זו ונימוקיה . יש שם גם פירוט לגבי דרגת הקירבה ביניהם .
            כל האמור נוגע להתנהלות שוטפת . לכן לא ברור מה הקשר בינה לבין כותרת השאלה :"בהליכים משפטיים" .

            27 ביולי 2016
            • 27 ביולי 2016

              תודה, ברשותך שאלת הבהרה

              שלום,

              הפנית בתשובתך לסעיף 18 לתקנון המצוי. שם אכן ישנה דרישה למינימום של 2 מורשי חתימה.
              אלא, שהתקנון המצוי הוא בבחינת ברירת מחדל. תקנון שמאומץ רק במקרה שהעמותה לא קבעה לעצמה תקנון משלה.
              אם כך, מה המניעה שעמותה תקבע תקנון או תשנה תקנון קיים בשלב מסוים במהלך קיומה, באופן בו היא תחליט, בהצבעת רוב חברי האסיפה הכללית, שהיא מסמיכה אדם אחד בלבד - כגון היו"ר או מורשה חתימה אחר - לנהל את ענייניה לכל דבר ועניין?

              האם זה אפשרי ואם לא, מדוע מגבילים עמותה להיות מנוהלת על ידי מינימום של שני אנשים ולא על ידי אדם אחד בלבד?
              האם הגבלה זו אינה בבחינת התערבות באוטונומיה של חברי העמותה לנהל את ענייניהם כהבנתם?

              ושוב, תודתי מראש!

              27 ביולי 2016
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form