ביטול ייפוי כח בלתי חוזר - פורום נוטריון

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 16:35, 14 בינואר 2014

  מהם האפשרויות לביטול ייפוי כח שניתן לעוד לצורך העברת זכויות של הנחלה מהאב לבת?

  השב
 • 12:17, 29 בינואר 2014

  שלום רב
  ראי תגובתי למעלה בשאלה הבאה.
  בעיקרון עניין ביטול יפויי כוח בלתי חוזר מסובך בהרבה, אפרט:
  ביטול ייפוי כוח בלתי חוזר הינו עניין מסובך בהרבה, וניתן לעשות זאת פעמים רבות רק באמצעות בית המשפט. במקרים אלו, בית המשפט בוחן את נסיבות המקרה, את כוונת הצדדים בבואם לחתום על ייפוי הכוח, את התמורה אשר מועברת במסגרת יפויי הכוח, את ההשפעה על בעלי הדין מבחינת ביטול יפויי הכוח או השארתו על כנו, וכדומה.

  במקרים מסוימים ניתן יהיה לטעון לביטול ייפוי כוח בלתי חוזר מטענות כגון פגם, עושק, מרמה, הטעיה וכדומה. נטל ההוכחה בסוגיות אלו מונח על כתפיו של הטוען לפגם. כאן המקום לציין כי ישנו קושי רב להוכיח זאת בייפוי כוח נוטריוני, שכן חזקה על הנוטריון שהסביר לצדדים את משמעותיות החתימה על ייפוי הכוח, וההשלכות המשפטיות הנובעות מכך שמדובר בייפוי כוח בלתי חוזר.

  בהצלחה,
  www.behore.co.il

  תגובה

השירות הנוטריוני ניתן למשרדי עורכי דין, לחברות, ולציבור הרחב, וכולל תרגומים ואישורים נוטריוניים, לרבות אישור נוטריון על נכונות תרגום, אישור נוטריון להצהרת מתרגם, אישור נוטריוני לחתימה על ייפויי כוח, תצהירים, ומסמכים אחרים, אישור נוטריוני לנכונות העתק מסמך, אישור צוואה בפני נוטריון, אימות הסכמי ממון ע"י נוטריון כחוק, אישורי חיים, ושירותים נוטריוניים נוספים כמוגדר בחוק הנוטריונים תשל"ו – 1976 והתקנות על פיו. 
תעריף השירות הנוטריוני מחייב, והוא נקבע ע"י משרד המשפטים.