מיסים מקומיים / ארנונה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • לי

  נשלח ע"ילי 11:53, 14 במרץ 2012

  שלום, רציתי לדעת, אני גרה בישוב קטן השייך למועצה מקומית בשומרון. בנינו שם בית ואנחנו משלמים מיסים מהישוב למרות שאין לנו כביש עדיין סלול, אין תאורה, לא אסיפת אשפה... האם זה זה הגיוני? לי

  השב
 • 14:32, 19 במרץ 2012

  לי שלום,
  משאלתך לא ברור מי הגורם שגובה מכם את המיסים ומהו סוג המס שנגבה מכם. עם זאת אציין כי במידה והנך חברה באגודה שיתופית מותר לאגודה לחייב אותך רק במיסים אשר יש להם אחיזה מפורשת בתקנון האגודה. לחילופין, במידה והמיסים משולמים לרשות המקומית, הרי שזו רשאית לגבות רק מיסים שהחוק הסמיך אותה לדרוש מהתושבים. במקרה כזה, הצעתי היא לפנות לרשות ולדרוש ממנה להפנות אותך למקור החוקי מכוחו היא גובה את המיסים. לאחר קבלת תשובת הרשות ניתן יהיה לבדוק אם יש מקום לתקוף את החלטת הרשות.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.