איפה איפה במושבים - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • קלרה

  נשלח ע"יקלרה 10:26, 23 באפריל 2012

  אני מתגוררת כבר למעלה מ-20 שנה במושב. לרוב הנחלות במושב גודל של דונם ומעלה. מדוע ישנם בתים שבהם מיתרים למשפחות לבנות יחידות דיור ולהשכיר אותן למגורים וישנן משפחות שלא מיתרים להן?

  השב
 • 13:03, 29 באפריל 2012

  קלרה שלום,
  משאלתך לא ברור מי הגורם הנוהג להפלות כביכול בין חברי המושב, האם מדובר בוועד המושב, במינהל או בגורם אחר? מכל מקום, בפסיקת בתי המשפט הודגש כי עיקרון השוויון באגודה שיתופית הוא עקרון על. לכן, אין להפלות בין חברי מושב במצב בו אין ביניהם שוני רלוונטי המצדיק את האפליה.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.